Antalya Bilim Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Antalya Bilim Üniversitesi Yüksek Lisans Programları bakıldığında 10'dan fazla yüksek lisans programı bulunmaktadır. Toplam 2 enstitü ile birlikte hizmet veren yüksek lisans programları mühendislik alanlarından sosyal bilimler alanlarına kadar geniş bir yelpaze içinde yer almaktadır. Tezli ve tezsiz yüksek lisans programları bulunmaktadır. Antalya ilinde yer alan üniversite, Antalya'da yüksek lisans programları sunan üniversiteler arasındadır..  

HAKKINDA

Antalya Bilim Üniversitesi, farklılıkları zenginlik olarak algılayan yapısı, nitelikli akademik kadrosu, öğrencilerin ve akademik kadronun tüm ihtiyaçlarına destek olmayı ilke edinen idari çalışanları ile, Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, Turizm Fakültesi, Yabancı Diller Yüksek Okulu, Havacılık ve Uzay Programı olarak Türkiye’nin Yükseköğretim hayatına katkıda bulunmaktadır.  

VİZYON

Yenilikçi ve uygulama odaklı bilimsel araştırmaları ve eğitimi sayesinde girişimcilikte öncü, uluslararası platformda rekabet edebilen bir üniversite olabilmektir.  

MİSYONUMUZ

  • Farklılıkları zenginlik olarak algılayan yapısı ve nitelikli akademik kadrosu ile ait olduğu toplumun değerlerine sahip çıkar, bilimsel ve sosyal gelişmeleri takip eder ve katkıda bulunur.
  • Bireyin ve toplumun gelişmesine katkı sağlayan eğitim ve araştırma hizmetleri sunar.
  • Yenilikçi programlar ile öğrencilerin eleştirel, özgün ve bilimsel düşünmesine olanak sağlar.
  Antalya Bilim Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak programları detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİTezsiz8000 - 15000
KAMU HUKUKUTezli8000 - 15000
KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLERTezli8000 - 15000
ÖZEL HUKUKTezsiz8000 - 15000