Yalova Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Yalova Üniversitesi Yüksek Lisans Programları fen ve sosyal olmak üzere 2 farklı enstitü bünyesinde öğrencilere hizmet vermektedir.

Üniversite Hakkında;

Dünya ile entegre olabilecek çağdaş donanımlara sahip bireyler yetiştirmeyi hedef edinen Yalova Üniversitesi 31 Mayıs 2008 tarih ve 26892 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak kurulmuştur. Yalova Üniversitesinin temelini Uludağ Üniversitesi Yalova Meslek Yüksek Okulu oluşturmaktadır.1995 yılında il olan Yalova’ya ait bir üniversiteye duyulan ihtiyaç nedeniyle 22 Ocak 1996 tarihinde Yalova Yüksek Öğretim Vakfı kurulmuştur.19 Şubat 2007 tarihinde ise Yalova Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği kurulmuştur. Yapılan üniversite kurma faaliyetleri sonucu yeni bir il olan Yalova’da genç ve dinamik bir üniversite olan Yalova Üniversitesi 2008 yılında kurucu Rektör Prof.Dr. M.Niyazi ERUSLU öncülüğünde eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Genç ve dinamik bir yapıya sahip olan Yalova Üniversitesi’nin eğitim politikasını ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda yenilikçi bölümler açmak oluşturmaktadır. Yalova Üniversitesi hızla büyüyen yeni bir üniversitedir. Yalova Üniversitesi yeni kurulan üniversiteler arasında çalışmaları, başarıları ve farklılıkları ile öne çıkarak kısa sürede köklü üniversitelerle yarışır hale gelmiştir. Üniversitemiz güçlü akademik ve deneyimli idari kadrosu, ulusal ve uluslararası güçlü ilişkileri ve coğrafi avantajı ile yakın gelecekte konusunda öncü, sosyal ve teknik bölümlere sahip olmayı hedeflemektedir.

Misyon,Vizyon ve Değerlerimiz

Üniversitemizin misyonu, evrensel değerler ışığında; sorgulayıcı, katılımcı, araştırmacı, çözümleyici, yapıcı ve yenilikçi düşünce anlayışına sahip bireyler yetiştirerek bilgi ve teknoloji üreten bir dünya üniversitesi olmaktır.

Üniversitemizin vizyonu, yenilikçi, dinamik ve katılımcı yapısıyla eğitim, öğretim, araştırma ve geliştirme yapan, yerelde etkin küresel başarıya sahip teknoloji odaklı bir üniversite olarak ilerlemektir.

Yalova Üniversitesi toplumun kendisinden beklediği görevin ve varlık nedeninin bilinciyle, ulusal ve uluslararası etkinliklerini sürdürürken,

Akademik Özgürlük, Bilimsellik, Çağdaşlık, Çevrecilik, Evrensellik, Kalite, Katılımcılık, Öğrenci Odaklılık, Paylaşımcılık, Şeffaflık, Yenilikçilik ve Teknoloji Odaklılık temel değerlerine sürekli bağlı olacaktır.

Yalova Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak detaylı program inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
ATIK YÖNETİMİTezsiz0 - 0
BANKACILIK VE FİNANSMANTezsiz0 - 0
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (DR) /Tezli0 - 0
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİTezsiz0 - 0
ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİTezsiz0 - 0
ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ (DR) /Tezli0 - 0
EKONOMİTezli0 - 0
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİTezsiz0 - 0
ENERJİ YÖNETİMİTezsiz0 - 0
FELSEFE VE DİN BİLİMLERİTezsiz0 - 0
FELSEFE VE DİN BİLİMLERİ (DR) /Tezli0 - 0
İLETİŞİM SANATLARITezli0 - 0
İNSAN KAYNAKLARITezsiz0 - 0
İNSAN KAYNAKLARI VE ÇALIŞMA İLKELERİTezli0 - 0
İSLAM ARAŞTIRMALARITezli0 - 0
İSLAM ARAŞTIRMALARI (ARAPÇA) (DR) /Tezli0 - 0
İŞLETMETezsiz0 - 0
İŞLETME (DR) /Tezli0 - 0
KAMU HUKUKUTezsiz0 - 0