Uluslararası Antalya Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Uluslararası Antalya Üniversitesi Yüksek Lisans Programları fen ve sosyal olmak üzere 2 farklı enstitü bünyesinde öğrencilere hizmet vermektedir.

Üniversite Hakkında;

Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin temelini atarken üniversitemizin kısa bir süre içerisinde;
  • Türkiye'de ve yakın bölgelerde (Orta Asya, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Balkanlar) ses getirecek,
  • 2030 yılında ise dünyanın en başarılı üniversiteleri arasında yer alacak bir eğitim kurumu olması hedefiyle yola çıktık.
Sahip olduğu kültürel varlıkları ve doğal güzellikleri ile tarihte pek çok medeniyete ev sahipliği yapan, turizmin başkenti Antalya'nın uluslararası düzeyde eğitim ve teknoloji olanakları sunan bir üniversiteye ihtiyaç duyduğuna inanıyoruz. Antalya'nın ilk vakıf üniversitesi olan Uluslararası Antalya Üniversitesi ile;
  • doğu ve batı kültürleri arasında köprü görevi üstlenmeyi,
  • eğitim düzeyinin özellikle bilim,
  • teknoloji ve mühendislik alanlarında artırılarak sürdürülmesini ve,
  • nitelikli elemanların yetiştirilmesini ve aynı zamanda bölgenin ekonomik ve sosyal gündemini şekillendirmeyi hedefliyoruz.
Yükseköğretim altyapısını sağlayan bilgi ve birikimimizi dünyanın önde gelen üniversitelerini inceleyerek, karşılıklı görüşmeler ve işbirliği anlaşmaları yaparak oluşturduk. Turizm alanında dünyada bir eğitim markası ve referans merkezi olmayı hedefleyen üniversitemiz, Türk gençlerinin olduğu kadar kültürel zenginlik olarak algıladığımız uluslararası öğrenciler tarafından da tercih edilen bir eğitim kurumu olmaya devam edecektir. Uluslararası konferanslara da ev sahipliği yapan üniversitemizde kuracağımız araştırma merkezleri ve enstitülerle ileriye dönük istatistiksel modeller ve analizler oluşturmak, kaliteli araştırma çalışmalarını desteklemek hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu hedeflere ulaşma konusunda en büyük gücümüz, yurtdışındaki seçkin üniversitelerde doktora yapmış ve bilimsel çalışmalara imza atmış öğretim üyelerinden kurulu bir kadroya sahip olmamızdır. Dünyadaki yenilikleri, gelişmeleri ve trendleri yakından takip edebilen, sorgulayan ve araştıran, üretken ve yaratıcı, ülkemizi uluslararası platformda en iyi şekilde temsil edecek, ahlaki değerlere ve toplumsal sorumluluklara duyarlı, başarılı bireyler yetiştireceğimize olan inancımız tamdır. Uluslararası Antalya Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak detaylı program inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
ELEKTRİK VE BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİTezli17000 - 17000
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİTezsiz17000 - 17000
İŞLETMETezsiz17000 - 17000