Toros Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Toros Üniversitesi Yüksek Lisans Programları fen ve sosyal olmak üzere 2 farklı enstitü bünyesinde öğrencilere hizmet vermektedir. vakıf üniversitesi olan toros ünviersitesi, vakıf üniversiteleri yüksek lisans programları içindedir. Mersin ilinde yer almaktadır.

Üniversite Hakkında;

MİSYON

Toros Üniversitesi kendisini eğitim, araştırma ve topluma hizmete adamış bir yüksek öğretim kurumudur. Toros Üniversitesi geleceğin iş gücünü yetiştirmeyi ve onları öğrenen bir beyin ve sorgulayıcı düşünme becerileri ile donatmayı; onları yerel ve küresel sorunlara duyarlı kılmayı; onları uluslar arası standartları sağlamayı ve bilimsel, teknolojik ve kültürel buluşlara katkıda bulunmayı; ve onları çağdaş ve evrensel değerlerin ve etik değerlerin güçlü destekçileri olarak yetiştirmeyi amaçlar. Toros Üniversitesi misyonunu gerçekleştirmek için bilimde işbirliğine, etkin, yaratıcı ve sürekli öğrenmeye ve küresel vatandaşlığa ve kapsayıcı kültüre önem verir. Toros Üniversitesi çağdaş toplumun gereksinimi olan alanlarda ve mesleklerde yurt içinde ve yurt dışında aranan mezunlar yetiştirmeyi amaçlar. Toros Üniversitesi araştırmada ve lisansüstü eğitimde belirlenmiş alanlarda adres olmayı hedefler. Toros Üniversitesi belirli alanlara odaklanarak topluma hizmette toplum ile bütünleşmeyi ve topluma öncülük etmeyi amaçlar. Toros Üniversitesi ülkenin ve bölgenin tercih edilen üniversitesi olmayı kendisine görev addeder.  

VİZYON

Toros Üniversitesi geleceğin biçimlenmesine katkıda bulunan uluslar arası düzeyde bir kurum olarak tanınmayı amaç edinmiştir. Toros Üniversitesi bu amaca ulaşmak için: Seçilmiş akademik alanlarda ve yeni disiplinler arası alanlarda gelişmeye önem verir. Öğrencilerini hızla değişen ve karşılıklı bağımlığın gittikçe arttığı bir dünyanın liderleri olmak için gerekli bilgi, beceri ve deneyimlerle donatır. İşbirliği yapan ve paylaşan ve kendilerini kapsayıcı olmaya adamış akademisyenlerden oluşan bir akademik topluluk geliştirmeyi hedefler. Dünya düzeyinde eğitim, araştırma ve kültürel kuruluşlar ile ilişkiler geliştirmeye önem verir.   Toros Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak detaylı program inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİTezsiz0 - 0
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
İŞLETMETezsiz0 - 0
İŞLETME (DR) /Tezli0 - 0
İŞLETME EKONOMİSİTezsiz0 - 0
MİMARLIKTezli0 - 0
MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİ YÖNETİMİTezsiz0 - 0
PSİKOLOJİTezli0 - 0
SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİTezsiz0 - 0
ULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİKTezsiz0 - 0