Ted Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Ted Üniversitesi Yüksek Lisans Programları lisansüstü programlar enstitüsü ile bünyesinde öğrencilere hizmet vermektedir. TED Üniversitesi 7.07.2009 tarih, 27281 sayılı resmi gazetede yayımlanan Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun (Kanun No. 5913) ile Ankara’da Türk Eğitim Derneği Yükseköğrenim Vakfı tarafından kurulmuştur. Türk Eğitim Derneği’nin eğitim alanındaki 89 yıllık deneyimini yükseköğretime taşımasıyla 2009 yılında, Ankara’da kurulmuş, genç, dinamik, çağdaş bir şehir üniversitesidir. “Önce insan” ilkesi ile küreselleşmenin gerektirdiği bilgi, beceri ve yetkinlikleri kazandıran ‘erkin eğitim’ (liberal eğitim) felsefesini benimsemiştir. Eğitim dili tüm bölümlerde İngilizce’dir. Eğitim, Fen ve Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mimarlık, Mühendislik Fakülteleri ve İngilizce Dil Okulu ile bugün kampüsünde yaklaşık 2200 öğrenciyi ağırlayan ve eğitimde kaliteyi amaçlayan TED Üniversitesi, Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumlarından biridir.

Vizyon

TED Üniversitesi’nin vizyonu, öğrencilerine en iyi eğitim deneyimini sağlamak ve Türkiye’nin önde gelen vakıf üniversitelerinden biri olmaktır.

Misyon

Küresel bilgi ekonomisinin gerektirdiği genişlik-derinlik dengesine sahip diploma programları ve yenilikçi öğretim yöntemleri ile çok yönlü, eleştirel düşünebilen, yaratıcı, girişimci, özgüveni yüksek ve hayat boyu öğrenmeyi ilke edinmiş bireylerin yetişmesini sağlamak; kurumsal öncelikli alanlarda araştırma ve yaratıcı çabalarla bilime evrensel katkı yapmaktır. Şeffaf ve kurumsal yapısı ile tüm paydaşlarına hesap ve güven vermeyi ilke edinmiş, sürekliliği ve sürdürülebilir gelişmeyi hedefleyen, öğrenmeye açık bir üniversite olmaktır.   Ted Üniversitesi Yüksek Lisans Programları lisansüstü programlar enstitüsü ile bünyesinde öğrencilere hizmet vermektedir.Program AdıTezli/TezsizFiyat
EĞİTİM KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİTezsiz275 - 500
GELİŞİM ODAKLI KLİNİK ÇOCUK VE ERGEN PSİKOLOJİSİTezli275 - 500
İNTERAKTİF SİSTEMLERTezsiz275 - 500
MÜHENDİSLİK YÖNETİMİTezsiz275 - 500