Piri Reis Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Piri Reis Üniversitesi Yüksek Lisans Programları sosyal ve fen bilimleri enstitüsü olmak üzere 2 enstitü bünyesinde öğrencilere hizmet vermektedir.

Üniversite Hakkında;

Üniversiteler; bilimin, ilerlemenin ve teknolojinin merkezidir. Yaşanılan çağın gereklerine yanıt veremeyen eğitim kurumları değişimi algılamadığı gibi değişim de yaratamıyor. Piri Reis Üniversitesi; güçlü, seçkin akademik kadrosuyla ve öğrencisiyle, küresel farkındalık ilkeleriyle bilginin sınırlarını zorluyor, değişimi algılamakla kalmıyor değişimi yaratarak bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor. Türk ve Dünya denizciliği için uzman personel yetiştirmek amacıyla kurulan Piri Reis Üniversitesi’nde, denizciliğin her alanında ihtisaslaşma ve bilimsel çalışmalar geliştirmenin yanında;
  • teknolojiye hakim,
  • özgüveni yüksek,
  • katılımcı,
  • bilgiye ulaşmasını bilen,
  • sorgulayan bireyleri yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Öğrencilerimiz dünyanın sayılı üniversiteleriyle yaptığımız ERASMUS ortaklığı sayesinde dünyayla bütünleşik, uluslararası eğitim imkânlarına sahip oluyor. Üniversitemiz 7 yıldır yabancı ülkelerden öğrenci alıyor ve yurtdışına öğrenci gönderiyor. Denizcilikte, sadece Türkiye’nin değil dünyanın da lider kurumlarından biri olmak temel hedefimizdir. Piri Reis Üniversitesi kurulduğu günden bu yana denizcilik eğitiminde yeniliklerin ve farklılıkların merkezi olmuştur. Eğitimi daha kaliteli hale getirmek için çok ileri düzeyde simülatör merkezi kurduk. 17 adet çok amaçlı simülatörler var. Öğrencilerimiz kimseye zarar vermeden, bir gemi nasıl kullanılacaksa burada tam anlamıyla öğreniyor. Çok ileri teknolojiyle donatılmış eğitim havuzumuz Türkiye’de tektir. Her türlü olumsuz hava ve deniz koşullarını bu havuzumuzda bir kumanda aracılığıyla anında öğrencilerimize sağlayabiliyoruz.

Genel Bilgi;

Bugün dünyanın birçok noktasında görevde bulunan mezunlarımız, stajda olan öğrencilerimiz var. Eski Ankara feribotunu yenileyip öğrencilerimizin hizmetine soktuk. Her yıl yaklaşık 200 öğrencimiz 3 ay sayılacak stajını 2 aylık sürede Piri Reis Üniversitesi Gemisi’nde yapıyor. Gemi; Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz’de birçok limanı ziyaret ediyor. Nitelikli mühendisler yetiştiriyoruz. Daha şimdiden mezun öğrencilerimiz önemli şirketlerde işe başlamış bulunmaktadır. En son teknolojiyle donatılmış ve endüstride güncel olarak kullanılan mühendislik yazılımlarının kullanıldığı bilgisayar destekli tasarım laboratuvarları sayesinde öğrencilerimiz çağın gerektirdiği eğitimleri almaktadır. Etkin bir şekilde uyguladığımız Üniversite-Sanayi işbirliği sayesinde öğrencilerimiz teorik eğitimlerini daha kolay pratiğe dönüştürebilmekte ve daha kolay iş bulabilmektedir. Üniversitemizde kurulan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi çok güçlü ve tanınmış bir akademik kadroya sahiptir. Ekonomi ve finans alanının çok önemli duayenlerini bu fakültemize kazandırdık diyebiliriz. Marka haline gelmiş kurumlarla karşılıklı eğitim anlaşmaları yaparak, öğrencilerimizi iş dünyasıyla kaynaştırmayı hedefliyoruz. Finans ve ticaret ağırlıklı bölümlerin yanı sıra dünyadaki hızlı değişim ve dönüşümün en önemli öncüsünün, bilgi ve iletişim sektörü olduğu günümüzde, “Yönetim Bilişim Sistemleri” bölümünü bu sene eğitime açtık. Bu programla teknolojik gelişmeleri iş dünyasında etkin bir şekilde rahatlıkla kullanabilen ve stratejik düşünme ve uygulama becerilerini geliştiren bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Burslar Hakkında;

Öğrencilerimizin %80’ine çeşitli oranlarda burs veriyoruz. Ancak burs veremediğimiz öğrencilerimize, Üniversitemiz tarafından geliştirilen “Vadeli Öğrenim Sistemi” sayesinde kolaylık sağlıyoruz. Bu sistemde eğer bir bölüme ücretli girildiyse o ücretinin de %80’ine kadar uygun görülen oranı okul bittikten sonra 4 -5 senede vadeli olarak ödeme imkânı sunuyoruz. Birçok bölümde öğrencilerimize iş garantisi veriyoruz. Öğrencimiz mezun olduğunda işi hazır oluyor. Liseden gelen gençler hangi dalda eğitim göreceklerini kararlaştırıp, “ben bu eğitimi alırken nasıl yaşayacağım?” sorusunu unutmasınlar. Üniversitemiz Türkiye’nin ve İstanbul’un tek uluslararası Breeam akreditasyon sahibi çevre dostu yeşil kampüs alanı ile sizlere sağlıklı, güvenli, ve nitelikli öğrencilik hayatı sunuyor. Breeam, dünyada ilk kez İngiltere tarafından 1990 yılında yürürlüğe girmiş ve sonrasında dünyanın gelişmiş ülkeleri tarafından benimsenmiş, çevre dostu binalar için hazırlanmış bir sertifikasyon sürecidir. Üniversiteler sadece iyi eğitim veren yerler değil aynı zamanda sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerimizi de hayata geçirdiğimiz , iyi yaşama imkânı sunma konusunda da rehber kurumlardır. Piri Reis Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak detaylı program inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.
Notice: Undefined index: std in /home/yuklis/public_html/wp-content/themes/yuklis/functions.php on line 282

Program AdıTezli/TezsizFiyat
DENİZ İŞLETMECİLİĞİ VE EKONOMİSİTezli22000 - 28000
DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİTezsiz22000 - 28000
DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ (DR) /Tezli22000 - 28000
GEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNELERİ MÜHENDİSLİĞİ (DR) /Tezli22000 - 28000
HESAPLAMALI BİLİM VE MÜHENDİSLİKTezsiz22000 - 28000
HESAPLAMALI BİLİM VE MÜHENDİSLİK (DR) /Tezli22000 - 28000
İŞLETMETezsiz22000 - 28000
LOJİSTİK VE TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİTezsiz22000 - 28000
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİTezli22000 - 28000
YÜKSEK PERFORMANSLI DENİZ PLATFORMLARITezsiz22000 - 28000