Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Yüksek Lisans Programları sosyal ve fen bilimleri gibi 3 farklı enstitü bünyesinde öğrencilere hizmet vermektedir.

Üniversite Hakkında;

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, 17 Mayıs 2007 tarihînde hizmete giren 17 üniversiteden biridir. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi biri ana yerleşke olmak üzere toplam 6 farklı yerleşkede bilimsel faaliyetlerini ;
 • 7 fakülte,
 • 7 meslek yüksekokulu,
 • 3 yüksekokul,
 • 3 enstitü ve
 • 8 araştırma ve uygulama merkezi ile sürdürmektedir.
Rektörlük Binası, Kapalı Spor Salonu ve tesisleri, Merkezi Derslik, Merkezi Laboratuar, Kongre Merkezi ve Eğitim Fakültesinin ek blokları ile 208.800 metre kare kapalı alanıyla fiziki yapılanmasını hızla tamamlamaktadır. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, bilimsel faaliyetleri esas alan geniş akademik kadrosu, 2016 yılı itibariyle 19 binden fazla öğrencisi, fiziksel ve sosyal imkânlarıyla Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biri olma yolunda hızla ilerlemektedir. Günümüz yükselen değerleri arasında küreselleşmenin önemi dikkate alındığında yurt dışındaki üniversiteler ile iş birliği içerisinde olmanın ve dünyadaki gelişmeleri takip etmenin bir üniversitenin başarıyı yakalamasında ve sürdürmesinde ne denli gerekli olduğu üniversitemiz tarafından dikkate alınmaktadır. Üniversite ailesinin giderek büyümesi ve fiziki imkânlarının iyileştirilmesinin yanında yurt dışındaki üniversiteler ile karşılıklı hoca ve öğrenci değişimini sağlamak da üniversitemiz tarafından önem verilen bir konudur. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak uluslararası bir üniversite olma hedefiyle yola çıktık. Bu hedef doğrultusunda ortaya koyduğumuz çalışmalarla uluslararası alanda “Mükemmellik Belgesi” olarak bilinen ve Avrupa Komisyonu tarafından gerekli şartları taşıyan üniversitelere verilen “Diploma Eki” ve “AKTS” etiketi sahibi bir üniversite olduk. Genç bir üniversite olmamıza rağmen elde ettiğimiz bu başarı bizim için bir gurur vesilesidir. Azimle ortaya koyduğumuz bu çalışmalar neticesinde artık yurt dışında ortak arayan değil; ortak olunmak istenen bir üniversiteyiz.

Her yıl sayıları katlanarak artan Erasmus anlaşmaları ile anlaşmalı olduğumuz üniversite sayısı 60’a yükselmiş durumdadır.

Yine Mevlana Değişim Programı ile Kore, Çin, Brezilya, Kırgızistan, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Tacikistan gibi ülkelerde bulunan üniversiteler ile anlaşmalarımız mevcuttur. Yurt dışındaki üniversiteler ile gerçekleştirdiğimiz ikili iş birliği anlaşmaları ile üç kıtada faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Öğretim üyesi ve öğrenci değişiminin yanında birlikte gerçekleştirdiğimiz bilimsel proje ve programlar sayesinde uluslararası çapta bir konumda yerimizi almış bulunuyoruz. “Yerelden kopmadan evrensele ulaşma” gayretimizin bir göstergesi olan bu ve buna benzer çalışmalar küresel çapta bir üniversite konumuna yükselmemizin yanında Kapadokya Bölgesinin sadece tarihi ve turizmiyle değil aynı zamanda üniversitesiyle de anılmasına vesile olmuştur. Üniversitemiz ayrıca Erasmus öğrencilerine yönelik hazırlanan Yoğun Türkçe Dil Kursu veren bir üniversitedir. Bu kapsamda Türkçe öğrenmek için yurt dışından üniversitemize gelen öğrencileri ağırlamakta; dil öğretiminde uluslararası bilinirliği olan bir merkez olma yolunda azimle ilerlemekteyiz. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya Bölgesi’nde yer alan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, toplumumuzun kalkınmasında ve aydınlanmasında çok önemli bir role sahiptir. Geleceğin aydınlık nesillerini yetiştiren Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde, yıl içinde gerek fakülteler gerekse öğrenci kulüpleri tarafından düzenlenen etkinlikler Nevşehir halkının da katılımıyla bölgenin sosyal yaşantısına yeni bir boyut kazandırmıştır. Nevşehir’in doğal güzellikleriyle zenginleşen etkinliklerde, akademik kadro ve öğrenciler ders dışı zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmektedirler. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi;
 • bilimsel araştırma-geliştirme çalışmalarını destekleyen,
 • her gün gelişip ilerleyen, yeni yayınlarla zenginleşen,
 • bilimin son verilerini izlemekle görevli,
 • her türlü bilgi gereksinimini karşılayacak personel,
 • kaynak,
 • teknolojik altyapı ve hizmetleriyle etkin bir bilgi merkezi olmaktır.
Coğrafi güzellikleri, tarihî ve kültürüyle ziyaretçilerini büyülü bir atmosfer içine alan Kapadokya, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin kurulmasıyla birlikte sadece doğa oluşumları ve tarihiyle değil aynı zamanda üniversitesi ve öğrencileriyle de anılmaktadır. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak detaylı program inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.
Notice: Undefined index: std in /home/yuklis/public_html/wp-content/themes/yuklis/functions.php on line 282

Program AdıTezli/TezsizFiyat
BANKACILIK VE FİNANSTezli4500 - 4500
BİYOLOJİTezsiz4500 - 4500
BİYOLOJİ (DR) /Tezli4500 - 4500
ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİTezli4500 - 4500
DIŞ TİCARETTezsiz4500 - 4500
EKONOMİ VE FİNANSTezsiz4500 - 4500
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİTezli4500 - 4500
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (DR) (ORTAK NİĞDE ÜNİVERSİTESİ) /Tezli4500 - 4500
FİZİKTezsiz4500 - 4500
GIDA MÜHENDİSLİĞİTezli4500 - 4500
HEMŞİRELİKTezli4500 - 4500
İKTİSATTezli4500 - 4500
İŞLETMETezsiz4500 - 4500
İŞLETME (DR) /Tezli4500 - 4500
JEOFİZİK MÜHENDİSLİĞİTezsiz4500 - 4500
JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİTezsiz4500 - 4500
KAMU POLİTİKASI VE İŞLETMECİLİĞİTezli4500 - 4500
KİMYATezsiz4500 - 4500
MATEMATİKTezsiz4500 - 4500
MATEMATİK (DR) /Tezli4500 - 4500