Mersin Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Mersin Üniversitesi Yüksek Lisans Programları 5 enstitü altında 50'den fazla yüksek lisans programı bulunmaktadır. Mersin'de yüksek lisans eğitim veren üniversite 1992 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana; fakülte sayısını 13’e, Yüksekokul sayısını 8’e, meslek yüksekokulu sayısını 12’ye, enstitü sayısını 5’e, araştırma merkezi sayısını ise 21’e çıkarmıştır. Mersin Üniversitesi Yüksek Lisans Programları ücretlerini web sayfasından öğrenebilirsiniz.

Kuruluş

1993-1994 eğitim-öğretim yılında Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek okulu, Mersin Meslek Yüksekokulu, Gülnar Meslek Yüksek okulu, Mut Meslek Yüksek okulu, Tarsus Meslek Yüksek okulu ile lisansüstü programlarını yürütecek Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerine öğrenci alarak eğitim-öğretime başlamıştır.  

Kalite Politikamız

Üniversitemiz, Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde, eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve toplumsal hizmet alanlarında, etkin, verimli, rekabetçi olmayı, üstün performansa odaklanmayı, uluslararası tanınırlığı ve saygınlığı hedeflemiş paydaşları ile birlikte sürekli iyileştirmeyi benimsemiştir.

Misyonumuz

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı,laiklik ve Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen, çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan,topluma yararlı,evrensel değerler ışığında,modern,yaratıcı ve pozitif düşünen, katılımcı, üretken ve yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden üstün nitelikli bireyler yetiştirmek, yüksek düzeyde bilimsel çalışma ve araştırma yapmak, bilgi ve teknoloji üretmek, üretimini toplum yararına sunarak bölgesel ve ulusal alanda gelişme ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz

Ulusal ve uluslararası düzeyde vereceği eğitim-öğretim, üreteceği bilgi, teknoloji ve sanat ile öğrencilerini, mezunlarını, çalışanlarını ve toplumu yaşam boyu öğrenmeyle bütünleştiren, kalite odaklı, engelsiz ve uluslararası tanınırlığa sahip bir üniversite olmaktır.   Mersin Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için yan tarafta yer alan iletişim bölümünü doldurarak üniversite yetkilileri iletişime geçebilirsiniz.
Notice: Undefined index: std in /home/yuklis/public_html/wp-content/themes/yuklis/functions.php on line 282

Program AdıTezli/TezsizFiyat
AİLE EĞİTİMİ VE DANIŞMANLIĞITezsiz0 - 0
ALMAN DİLİ VE EDEBİYATITezli0 - 0
ANALİTİK KİMYATezsiz0 - 0
ANATOMİTezli0 - 0
ARKEOLOJİTezli0 - 0
BEDEN EĞİTİMİ VE SPORTezli0 - 0
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR (DR) /Tezli0 - 0
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR EĞİTİMİTezsiz0 - 0
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİTezli0 - 0
BİYOFİZİKTezli0 - 0
BİYOİSTATİSTİKTezli0 - 0
BİYOİSTATİSTİK VE TIBBİ BİLİŞİM (DR) (İNÖNÜ ORTAK) /Tezli0 - 0
BİYOKİMYATezli0 - 0
BİYOKİMYA (ECZACILIK)Tezli0 - 0
BİYOKİMYA ECZACILIK (DR) /Tezli0 - 0
BİYOLOJİ EĞİTİMİTezsiz0 - 0
BİYOTEKNOLOJİTezli0 - 0
BİYOTEKNOLOJİ (DR) /Tezli0 - 0
ÇEVİRİTezli0 - 0