Mardin Artuklu Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Mardin Artuklu Üniversitesi Yüksek Lisans Programları 3 enstitü altında 30'dan fazla lisansüstü programı barındırmaktadır. Mardin ilinde yer alan üniversite. Mardin'de yüksek lisans programları vermektedir.

Hakkında

Mardin Artuklu Üniversitesi, 5662 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Mardin ilinde bulunmaktadır. 2007 – 2008 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınarak 1104 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. Üniversitemiz, bulunduğu şehrin, bölgenin sosyal ve kültürel ortamına katkıda bulunmayı, ülkemizdeki ve Ortadoğu'daki üniversiteler arasında köprü oluşturmayı hedeflemektedir.  

Misyon

Şehirle bütünleşen bir anlayış içinde özgürce bilimsel eserler üretmek, hal çareleri ve tekliflerinde bulunmak; bu konuda politikalar önererek, bu önerilerinin hayata geçmesinde ve izlenmesinde yer almak; insan haklarına saygılı, katılımcı ve barışçı bir toplum için etik ve estetik hükümler geliştirebilme yeteneğine sahip, başarılı ve yetkin bireyler yetiştirmektir.  

Vizyon

İnsan onurunu merkeze yerleştiren Eğitim-öğretim, araştırma, sanat ve teknolojide kaliteyi sürekli iyileştiren, çevreye duyarlı, araştırıcı, sorgulayıcı, çözümleyici düşünce yapısında, bilgiyi üreterek, paylaşarak ve hayata dönüştürerek toplumun yaşam boyu eğitim ve gelişme sürecine katkıda bulunan ve bilimsel yönüyle uluslararası alanda tanınan seçkin bir üniversite olmaktır Mardin Artuklu Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak programları detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
BİYOLOJİTezli0 - 0
EĞİTİM YÖNETİMİTezsiz0 - 0
EĞİTİM YÖNETİMİ, TEFTİŞİ, PLANLAMASI VE EKONOMİSİTezli0 - 0
FELSEFETezli0 - 0
FELSEFE VE DİN BİLİMLERİTezli0 - 0
GASTRONOMİ TURİZMİTezsiz0 - 0
KÜRT DİLİ VE KÜLTÜRÜTezli0 - 0
MİMARLIKTezsiz0 - 0
MİMARLIK (DR) /Tezli0 - 0
RESİMTezli0 - 0
SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLERTezli0 - 0
SOSYOLOJİTezli0 - 0
SÜRYANİ DİLİ VE KÜLTÜRÜTezli0 - 0
TARİHTezsiz0 - 0
TARİH (DR) /Tezli0 - 0
TEMEL İSLAM BİLİMLERİ ANABİLİM DALITezsiz0 - 0
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATITezli0 - 0