Kocaeli Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Kocaeli Üniversitesi Yüksek Lisans Programları 3 enstitü altında 40'dan fazla lisansüstü programı ile eğitim vermektedir. Üniversitemiz; 14 Fakülte, 6 Yüksekokul, 1 Devlet Konservatuarı, 21 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitü, 13 Araştırma ve Uygulama merkezi, 28Araştırma ve Uygulama Birimi, ve 81.877 öğrencisi ile eğitim öğretimine devam etmektedir.  

 • Türkiye’de bir üniversite yerleşkesinin tamamı ilk defa projelendirilmiş, ilk 4 yılda açılışı yapılmış ve 8 yıl içinde bitirilmiştir.
 • Üniversitemizde ısıtma, sulama ve havalandırma gibi cihazlar otomasyona bağlı olup, yerleşke dışından da kumanda edilebilmektedir.
 • Umuttepe Yerleşkesi otomatik bahçe sulama sistemine sahiptir.
 • Türkiye’de ilk defa bizim üniversitemizde bir arıtma tesisi kurulmuştur.
 • Türkiye’nin en modern kongre ve kültür merkezlerinden biri Üniversitemize aittir.
 • Umuttepe Yerleşkesi’nin 800 dönümlük arazisi sit alanı içine girmektedir ve yakında burada arkeolojik çalışmalar başlayacaktır (Umuttepe Yerleşkesi'nin toplam alanı 6500 dönümdür. Sit alanı içerisine giren bölümde herhangi bir yapılaşma söz konusu değildir).
 • Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi depreme dayanıklı olarak yapılmış ve binada 250 sismik izolatör ve 2500 amortisör kullanılmıştır.
 • Türkiye’de engelli öğrencilerimiz için merdiven asansörler ilk defa Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi’nde kullanılmaktadır.
 • Türkiye’deki Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarından en modern ve donanımlıları Umuttepe yerleşkemiz içinde bulunmaktadır.
 • Umuttepe Yerleşkesi’ndeki sanat eserleri Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümü tarafından uluslararası yarışmalar için yapılmıştır
 • Umuttepe yerleşkemizdeki Atatürk Anıtı Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd.Doç. Nevzat Atalay tarafından planlanarak altı ay içinde bitirilmiştir. Ayrıca dekorasyon çalışmaları aynı fakülte tarafından yürütülmektedir.
 • Erasmus öğrencileri ve Öğretim Üyeleri için Anıtpark ve Umuttepe Yerleşkesi'nde misafirhanemiz mevcuttur.
 

MİSYON

Uluslararası çağdaş eğitim sürecine uyumlu, ileri düzeyde eğitim, öğretim,araştırma, geliştirme etkinliklerini sürdürerek, sağlık, sosyal, kültür, sanat, spor, ekonomi ve teknoloji alanlarında gerçekleştirdiği bilimsel araştırmalar ile tüm insanlığa yarar sağlayacak bilgiyi üretmek, ürettiği bilgi ve teknolojinin aktarımı ile kullanımını sağlamak ve insan haklarına saygılı, özgür düşünceli, etik değerlere bağlı, yaratıcı, yapıcı ve uygulayıcı bireyler yetiştirmek, Kocaeli bölgesinde paydaşlarımızla birlikte ileri teknoloji ile endüstriyel dönüşüm gerçekleştirecek bilinir markalar oluşturulmasına katkıda bulunmaktır.  

VİZYON

Bilgi çağına hâkim, bilinir, görünür bir üniversite olmak.   Kocaeli Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak programları detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
ANATOMİ (DR) /Tezli -
AVRUPA BİRLİĞİ SİYASETİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLERTezsiz -
BAHÇE BİTKİLERİTezli -
BAHÇE BİTKİLERİ YETİŞTİRME VE ISLAHITezsiz -
BEDEN EĞİTİMİ VE SPORTezli -
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR (DR) /Tezli -
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR (DR) (DÜZCE ÜN.ORTAK) /Tezli -
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR (DR) (SAKARYA ÜN.ORTAK) /Tezli -
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (DR) /Tezli -
BİLİŞİM SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİTezsiz -
BİYOKİMYA (DR) /Tezli -
BİYOLOJİ (DR) /Tezli -
BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİTezsiz -
ÇALIŞMA EKONOMİSİTezsiz -
CERRAHİ HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİ (DR) /Tezli -
ÇOCUK KORUMATezsiz -
EĞİTİM BİLİMLERİTezli -
EĞİTİM BİLİMLERİ (DR) /Tezli -
EĞİTİM PROGRAMLARI VE ÖĞRETİMTezsiz -
EĞİTİM YÖNETİMİ TEFTİŞİ PLANLAMASI VE EKONOMİSİTezsiz -