Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yüksek Lisans Programları 3 enstitü altında 50'den fazla lisansüstü program bulunmaktadır.  Tezli ve tezsiz yüksek lisans programları vardır.  Hatay'da yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler arasındadır.  

Üniversitemiz;

Fen-Edebiyat Fakültesi, M.R.Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi , Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ile Ziraat Fakültesi'nden oluşan 6 fakülte, Y.Ş. Sağlık Yüksekokulu ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olmak üzere 2 yüksekokul, Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olmak üzere 2 meslek yüksekokulu, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü olmak üzere lisansüstü eğitimin verildiği 3 enstitü; ayrıca eğitim uygulama ve araştırma merkezleri ile gelişmekte olan bir eğitim kurumudur.  

Yerleşke

Merkez Yerleşke, Karataş Yerleşke ve Mercidabık Yerleşkesi olmak üzere 3 yerleşkede faaliyetlerine devam eden Üniversitemiz, ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde yaklaşık 9.000 öğrencinin öğrenim gördüğü; 320 akademik, 214 idari personelin görev aldığı genç, dinamik kadrosu ile eğitim ve öğretimini devam ettirmektedir. Gelişimini hızla sürdürmekte olan Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde; huzurlu, güvenli bir üniversite hayatı yaşamak için uygun bir ortam bulunmaktadır. Üniversitemiz, modern binalarına, laboratuarlarına, her geçen gün bir yenisini ekleyerek öğrencilerimizin eğitim hayatlarına konforlu, çağdaş bir şekilde devam etmelerini sağlamaktadır. Üniversitemiz ülkemiz gençliğinin geleceğimiz olduğunun bilinciyle, öğrenci merkezli eğitim-öğretim sistemini benimsemiştir. Öğrencilerimizin yaratıcı düşünen, aldıkları eğitimle çözüm odaklı yaklaşan ve analitik düşünme yeteneği kazanarak mesleki hayata katılımları amaçlanmaktadır.

Misyon 

İnsan odaklı eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme faaliyetleriyle sorgulayıcı, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, bilimsel düşünmeyi öğrenmiş nitelikli bireyler yetiştirerek, bölgenin ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlamak.  

Vizyon 

Evrensel düzeyde eğitim-öğretim veren, ulusal ve uluslar arası ortamlarda gurur duyulan bir üniversite olmak.   Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak programları detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
BAHÇE BİTKİLERİTezli0 - 0
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİTezsiz0 - 0
FEN BİLGİSİ EĞİTİMTezli0 - 0
İKTİSATTezli0 - 0
İLKÖĞRETİM DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ EĞİTİMİTezsiz0 - 0
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
İŞLETME (DR) /Tezli0 - 0
MATEMATİKTezsiz0 - 0
MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİKTezli0 - 0
TARİHTezsiz0 - 0
TEMEL İSLAM BİLİMLERİTezli0 - 0