Giresun Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Giresun Üniversitesi Yüksek Lisans Programları bakıldığında 50'den fazla yüksek lisans programı bulunmaktadır. Toplam 3 enstitü ile birlikte hizmet vermektedir. Yüksek lisans programları mühendislik alanlarından sağlık bilimleri alanlarına kadar geniş bir yelpaze içinde yer almaktadır. Tezli ve tezsiz yüksek lisans programları ile Giresun ilinde yükseköğretim yapan üniversite, Giresun'de yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler arasındadır. 13 Fakülte, 3 Enstitü, 6 Yüksekokul, 12 Meslek Yüksekokulu, 18 Araştırma ve Uygulama Merkezi ve 1 Devlet Konservatuarı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.   Giresun Üniversitesi Yüksek Lisans Programları karadeniz bölgesinde özellikle sosyal bilimler alanında tercih edildiği gözlemlenmektedir.  

KADRO 

İdari yönetim örgütünün başında bir genel sekreter, bir genel sekreter yardımcısı, daire başkanlıkları, hukuk müşavirliği, Rektör tarafından varlığına ihtiyaç duyulan ERASMUS, MEVLANA, Dış ilişkiler, Basın ve Halkla İlişkiler gibi ofisler ve bu birimlerde çalışan memurlardan oluşur. Giresun Merkez Güre Yerleşkesinde Rektörlük Hizmet Binası, Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Devlet Konservatuvarı ile açık spor alanları, kütüphane, iki konferans salonu, iki toplantı salonu, çok amaçlı uygulama salonu, merkezi laboratuvar, Mühendislik fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile lojmanlar, gezi alanları ve kafeterya bulunmaktadır. Güre Yerleşkesinde, Üniversitemizin Eğitim alanı ihtiyaçlarının karşılanması için, 28.03.2013 tarihinde TOKİ tarafından başlatılan 1. ETAP 55 bin metrekare inşaatımız devam etmektedir. Yeni yapılan inşaat alanında; Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Enstitüler ve Araştırma Merkezi ile Fen Fakültesi binaları yer alacaktır.  

Yerleşke 

Gazipaşa Yerleşkesi şehir merkezinde yer almaktadır. Yerleşke içinde; Fen Edebiyat Fakültesi, Giresun Meslek Yüksekokulu, İslami İlimler Fakültesi, TÖMER, misafirhane ile spor salonu, kütüphane, teknoloji salonu, kimya laboratuvarları, dinlenme ve yürüyüş alanları, kafeterya ve kantin vardır. Nizamiye Yerleşkesi de yine şehir merkezinde yer almaktadır. Tıp Fakültesi Morfoloji binası ve Dekanlık, Mediko Sosyal Merkezi ve Karadeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi yerleşke içinde bulunmaktadır. Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastanesi) Ek Hizmet Binamızda 04 Temmuz 2013 tarihinde Debboy Mevkiinde Giresunlulara Sağlık Hizmeti vermeye başlamıştır. Kale/Kapu mevkiinde Rektörlük binamız, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Bölüm Başkanlıkları, Hukuk Müşavirliği ile Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü bulunmaktadır. Yine Merkezde Yabancı Diller Yüksekokulu yer almaktadır. Ayrıca ilçelerimizde; Piraziz’de Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bulancak’ta Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Sivil Havacılık Yüksekokulu, Keşap’ta Meslek Yüksekokulu, Espiye’de Meslek Yüksekokulu, Tirebolu’da İletişim Fakültesi ve Mehmet Bayrak Meslek Yüksekokulu, Görele’de Sanatlar Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eynesil’de Kamil Nalbant Meslek Yüksekokulu, Dereli’de Meslek Yüksekokulu, Şebinkarahisar’da Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokuları ve Alucra’da Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu yer almaktadır. Giresun Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak programları detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
BEDEN EĞİTİMİ VE SPORTezli0 - 0
BİYOLOJİTezsiz0 - 0
BİYOLOJİ (DR) /Tezli0 - 0
EĞİTİM YÖNETİMİ, TEFTİŞİ, PLANLAMASI VE EKONOMİSİTezli0 - 0
ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
FİZİKTezsiz0 - 0
FİZİK (DR) /Tezli0 - 0
HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIMTezli0 - 0
İKTİSAT (DR) /Tezli0 - 0
İKTİSAT VE YÖNETİM BİLİMLERİTezsiz0 - 0
İLETİŞİM BİLİMLERİ (DR) /Tezli0 - 0
İLKÖĞRETİM MATEMATİK EĞİTİMİTezli0 - 0
İŞLETMETezli0 - 0
İŞLETME (DR) /Tezli0 - 0
İSTATİSTİKTezli0 - 0
KİMYATezli0 - 0
KİMYA (DR) /Tezli0 - 0
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
MATEMATİKTezli0 - 0
RESİM-BASKI SANATLARITezli0 - 0