Gebze Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Gebze Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Programları bakıldığında 60'dan fazla yüksek lisans programı bulunmaktadır. Toplam 5 enstitü ile birlikte hizmet vermektedir. Yüksek lisans programları mühendislik öne çıkan lisansüstü programları bulunmaktadır. Tezli ve tezsiz yüksek lisans programları ile Gebze ilinde yükseköğretim yapan üniversite, Gebze'de yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler arasındadır.  

Gebze Teknik Üniversitesi,

1992'de kurulan Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün temelleri ve tecrübe birikimleri üzerine ve 22 yıllık mirasına sahip çıkarak 4 Kasım 2014 tarihindeki Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile kurulmuştur. Gebze Teknik Üniversitesi, altyapısıyla, donanımıyla, akademik kadrosuyla ülkemizin en önemli bilim üssü olmaya aday, en genç ancak deneyimli üniversitesidir.  

Tarihçe Gebze Teknik Üniversitesi, eğitim faaliyetlerine 1994 yılında

  • Elektronik Mühendisliği,
  • Çevre Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği,
  • İşletme,
  • Biyoloji
  • Kimya Bölümleri'nde açılan lisansüstü programları ile toplam 80 öğrenci ile başlamıştır.
2001 yılına kadar sadece lisansüstü eğitimin verildiği Gebze Teknik Üniversitesi'nde, 2001 yılında Bilgisayar Mühendisliği ve Elektronik Mühendisliği Bölümleri'nde lisans eğitimine başlanılmıştır. Bu bölümleri takiben 2002 yılında Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Matematik ve Fizik Bölümleri; 2008 yılında Mimarlık ile İşletme Bölümleri, 2010 yılında Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümleri ve son olarak Çevre Mühendisliği lisans eğitimi vermeye başlamıştır. Günümüzde Gebze Teknik Üniversitesi'nde eğitim, 25 lisansüstü program ve 9 lisans bölümü ile devam etmektedir. 2017 yılı itibariyle 2589 lisans, 4037 lisansüstü olmak üzere 6626 öğrenci Gebze Teknik Üniversitesi'nde eğitimlerini sürdürmektedir. Gebze Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Programları özellikle mühendisilik alanında uzmanlaşmak isteyen adaylar tarafından tercih edilmektedir.   Gebze Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak programları detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (DR) /Tezli0 - 0
BİLİŞİM SİSTEMLERİTezsiz0 - 0
BİYOİNFORMATİK VE SİSTEM BİYOLOJİSİTezsiz0 - 0
BİYOLOJİTezli0 - 0
BİYOLOJİ (DR) /Tezli0 - 0
CAM BİLİMİ VE TEKNOLOJİSİTezli0 - 0
ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ (DR) /Tezli0 - 0
DEPREM VE YAPI MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
DEPREM VE YAPI MÜHENDİSLİĞİ (DR) /Tezli0 - 0
ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (DR) /Tezli0 - 0
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
ENERJİ SİSTEMLERİTezli0 - 0
FİZİKTezli0 - 0
FİZİK (DR) /Tezli0 - 0
GİRİŞİMCİLİK VE YENİLİK YÖNETİMİTezsiz0 - 0
İKTİSATTezli0 - 0
İKTİSAT (DR) /Tezli0 - 0