Erzurum Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Erzurum Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Programları sosyal, fen ve eğitim bilimleri olmak üzere 3 farklı enstitü bünyesinde öğrencilere hizmet vermektedir. Erzurum Teknik Üniversitesi, Erzurum’da ikinci bir devlet üniversitesi olarak 21.07.2010 tarih ve 27648 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan aşağıdaki kararla kurulmuştur. Erzurum Teknik Üniversitesi; EK MADDE 131 - Erzurum’da Erzurum Teknik Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulmuştur. Bu Üniversite; a) Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Spor Bilimleri Fakültesinden, b) Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan Yabancı Diller Yüksekokulundan, c) Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ile Sağlık Bilimleri Enstitüsünden, oluşur. “Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğü; Ömer Nasuhi Bilmen Mah. Havaalanı Yolu Cad. No:53 Yakutiye/Erzurum."  

Vizyonumuz;

“İnsanlığa değer katan öncü ve saygın bir üniversite olmaktır.”

Misyonumuz;

1. İnsanı kuşatan tüm yönleriyle nitelikli bir eğitim sunan,
2. Bölge ve ülke ihtiyaçlarını da dikkate alarak AR-GE faaliyetleri yürüten,
3. Ürettiği bilgi ve sunduğu hizmetlerle bölge ve ülke düzeyinde sosyo-ekonomik kalkınmayı ve yanı sıra girişimcilik ekosistemini destekleyen bir
    üniversite olmaktır.

Kurumsal Kimlik

Logo tasarımında Erzurum Coğrafyasının vazgeçilmezlerinden olan, zerâfet ve şeffaflığın ifadesi anlamına gelen kar kristali temel imge olarak kullanılmıştır. Erzurum’un tarihi temellerinde yer alan Selçuklu ve Osmanlı motiflerini de kullanarak kentin kültürel dokusunu istikbale taşımayı hedeflemiştir. Bu nedenle Selçuklu mimari ve sanatına özgü olan altıgen motiflere yer verilmiştir. Kar kristalinde görülen içeriye yönelmiş oklar aynı merkezde birleşmektedir. Bu, üniversitenin tüm birimleriyle bilimsel, toplumsal ve sanatsal anlamda ortak bir misyona sahip olduğu anlamına gelmektedir. Dışarıya yönelen oklar ise Erzurum Teknik Üniversitesinin eğitim kalitesi ve bilimsel araştırmalarıyla dünya üniversitesi olma yolundaki kararlılığını ifade etmektedir.”
  Erzurum Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak detaylı program inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.
Notice: Undefined index: std in /home/yuklis/public_html/wp-content/themes/yuklis/functions.php on line 282

Program AdıTezli/TezsizFiyat
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ (DR) (ORTAK ATATÜRK) /Tezli0 - 0
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (DR) /Tezli0 - 0
MATEMATİKTezli0 - 0
MATEMATİK (DR) (ATATÜRK ORTAK) /Tezli0 - 0
MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİKTezli0 - 0
MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK (DR) (ATAÜRK ORTAK) /Tezli0 - 0
TARİHTezli0 - 0
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATITezli0 - 0