Bozok Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Bozok Üniversitesi Yüksek Lisans Programları bakıldığında 20'den fazla yüksek lisans programı bulunmaktadır. Toplam 3 enstitü ile birlikte hizmet veren yüksek lisans programları mühendislik alanlarından sağlık bilimleri alanlarına kadar geniş bir yelpaze içinde yer almaktadır. Tezli ve tezsiz yüksek lisans programları ile Yozgat ilinde yükseköğretim yapan üniversite, Yozgat'da yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler arasındadır.  

Kuruluş

Bozok Üniversitesi, 1 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı yasayla, Yozgat'ta kurulmuş devlet üniversitesidir. Üniversite, Erciyes Üniversitesi'nin Yozgat çevresindeki yerleşkesinin ayrılarak, yeni bir üniversite kurulmasıyla meydana gelmiştir.
Medeniyeti, tekniği ve teknolojiyi temsil eden üniversiteler seviyeli eğitim ve liyakatli gençler yetiştirmekle yükümlüdür. Bu bilinçle hareket eden, İç Anadolu’nun şirin ve huzurlu kenti Yozgat’ta 1 Mart 2006 tarihinde kurulan, kuruluşunun henüz 10’ncu yılında ulusal ve uluslararası düzeyde elde ettiği başarılarla adından söz ettiren, Türkiye’nin en genç üniversitelerinden biri olan Bozok Üniversitesi 18 bini aşkın öğrenci sayısı, 781’i akademik toplam 1600 çalışanı ile büyük bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
Güçlü akademik ve idari kadrosu, zengin sosyal donatıları ile şehrin havasına bambaşka güzellik katarak farkındalık oluşturan, huzurlu, güvenli, yaşayan ve yaşatan bir kampüs fırsatı sunan Bozok Üniversitesi;
 • 12 Fakülte,
 • 5 Yüksekokul,
 • 9 Meslek Yüksekokulu,
 • 3 Enstitü, bölgede ve İlde birçok alanda ilk kez yapılan ameliyatlarla gelecek için umut veren 1’i Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi olmak üzere toplam 14 Araştırma Merkezi,
 • 4 Araştırma Destek Birimi,
 • Konukevi ve Sosyal Tesisleri,
 • Uygulama Kreşi ve Anaokulu,
 • zengin donanımlı kütüphane olanakları,
 • internete erişim kolaylıkları,
 • yurtiçi ve yurtdışındaki üniversiteler ile değişim programları,
 • bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif anlamda etkin hizmetler sunmaktadır.
Öğrencilerinin spor etkinlikleri için futbol, voleybol ve basketbol sahaları ile çok amaçlı kapalı spor salonu, tenis kortu ve halı saha bulunmaktadır. Erdoğan Akdağ merkez kampüsünde ve diğer yerleşkelerde öğrencilerin kullanımında olan nezih yemekhaneler ve kafeteryalar mevcuttur. Öğrencilerin barınma ihtiyacına yönelik gerek Erdoğan Akdağ kampüsünde gerekse şehir merkezinde kız ve erkek öğrenci yurtları bulunmaktadır.
Eğitim, araştırma ve toplumsal katkı vizyonunu benimseyen bir üniversite olarak, modern dünyanın ihtiyaç duyduğu dünya standartlarına uygun ve aynı zamanda ülkemizin gereksinimlerini en iyi şeklide karşılayabilecek gençleri mesleğinde en iyisi olarak nitelikli bir şekilde hayata hazırlamak gayesindeyiz.
Henüz 11’inci yılını geride bırakan, ülkemizin genç üniversitelerinden biri olan Bozok Üniversitesi kurulduğu günden bu yana akademik ve idari yapılanması, alt ve üst yapı donanımları ile ülkemizin en hızlı gelişen üniversitelerinden biri olmuştur.
Üniversitemiz Yozgat’ın kalkınmasına katkı sağladığı gibi ülkemizin geleceğine de ışık tutmaya devam ediyor.
 

Hakkında

üniversite açıklaması bulunamamıştır.   Bozok Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak programları detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.   Bozok Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak detaylı program inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
BAHÇE BİTKİLERİTezli0 - 0
BEDEN EĞİTİMİ VE SPORTezli0 - 0
BİYOLOJİ (DR) /Tezli0 - 0
BİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
EĞİTİM YÖNETİMİTezli0 - 0
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
FELSEFE VE DİN BİLİMLERİTezli0 - 0
FEN BİLGİSİ EĞİTİMTezli0 - 0
FİZİK (DR) /Tezli0 - 0
HEMŞİRELİKTezli0 - 0
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ (DR) /Tezli0 - 0
İŞLETMETezli0 - 0
İŞLETME (DR) /Tezli0 - 0
KİMYA (DR) /Tezli0 - 0
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (DR) /Tezli0 - 0
MATEMATİKTezsiz0 - 0
MATEMATİK (DR) /Tezli0 - 0
MEKATRONİKTezsiz0 - 0
MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ (DR) /Tezli0 - 0
SINIF EĞİTİMİTezli0 - 0