Bitlis Eren Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Bitlis Eren Üniversitesi Yüksek Lisans Programları bakıldığında 30'dan fazla yüksek lisans programı bulunmaktadır. Toplam 2 enstitü ile birlikte hizmet veren yüksek lisans programları sosyal bilimler alanlarından fenk bilimleri alanlarına kadar geniş bir yelpaze içinde yer almaktadır. Tezli ve tezsiz yüksek lisans programları ile Bitlis ilinde yükseköğretim yapan üniversite, Bitlis'de yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler arasındadır.

Kuruluş

2007 yılında 2 bin dönümlük arazi üzerinde kurulan Bitlis Eren Üniversitesi’nde 2 enstitü, 3 yüksekokul, 5 fakülte ve 7 meslek yüksekokulu bulunuyor. Bitlis Eren Üniversitesi’nin maliyetinin % 50’si Eren Holding tarafından karşılanmıştır. Bu kapsamda Fen Edebiyat Fakültesi, Rektörlük Binası, Yahya Eren Konukevi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Memduh Eren Camii, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binalarının yapımı tamamlanarak Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğü’ne teslim edilmiştir.  

Misyon

Bilim, teknoloji, kültür-sanat, sağlık ve spor alanlarında araştırmalar yapmak; evrensel değerlere, akademik ve mesleki yetkinliğe sahip bireyler yetiştirmektir.  

Vizyon

Bilim ve teknolojide yeniliği, öğretimde niteliği esas alarak örnek bireyler yetiştiren; temel bilimlerde öncü, islami ilimler ve kültür-sanat-spor alanlarındaki araştırmalarda bölge kaynaklarına ve dinamiklerine öncelik veren, ülkemizde ve bölge ülkelerinde tercih edilen rekabetçi bir üniversite olmaktır.   Bitlis Eren Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak programları detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
ARKEOLOJİTezli0 - 0
ARKEOMETRİTezli0 - 0
BİYOLOJİTezli0 - 0
BİYOLOJİ (DR) (BİNGÖL ÜN.ORTAK) /Tezli0 - 0
ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİTezsiz0 - 0
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİTezsiz0 - 0
FİZİKTezli0 - 0
FİZİK (DR) /Tezli0 - 0
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
İSTATİSTİKTezli0 - 0
KİMYATezsiz0 - 0
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİTezsiz0 - 0
MATEMATİKTezli0 - 0
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİTezli0 - 0
TARİHTezsiz0 - 0
TARİH (DR) (ERCİYES ORTAK) /Tezli0 - 0
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI (DR) (BİNGÖL ÜN.ORTAK) /Tezli0 - 0