Bartın Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Bartın Üniversitesi Yüksek Lisans Programları sosyal, fen ve eğitim bilimleri olmak üzere 3 farklı enstitü bünyesinde öğrencilere hizmet vermektedir.

Üniversite Hakkında;

Bartın Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 tarih ve 5765 sayılı Kanunla kurulmuştur. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iken adı ve bağlantısı değiştirilerek Rektörlüğe bağlanan Bartın Orman Fakültesi, Rektörlüğe bağlı olarak kurulan İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iken adı ve bağlantısı değiştirilerek Rektörlüğe bağlanan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Bartın Meslek Yüksekokulu ile Bartın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Rektörlüğe bağlı olarak kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü ile eğitim faaliyetine başlamıştır. Daha sonra Bakanlar Kurulunun 27.9.2010 tarih ve 2010/936 sayılı kararı ile Eğitim Fakültesi, 27.9.2010 tarih ve 2010/937 sayılı kararı ile Edebiyat Fakültesi ve 4.4.2011 tarih, 2011/1595 sayılı kararı ile Fen Fakültesi ve 25.1.2012 tarih ve 2012/2772 sayılı kararı ile Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve 13.8.2012 tarih ve 2012/3638 sayılı kararı ile İslami İlimler Fakültesi kurulmuştur.  
Misyonumuz
Bartın Üniversitesi, çağdaş bir öğrenme ve bilim ortamı oluşturarak, kendini öğrenmeye, araştırmaya ve üretmeye adamış, eleştirel düşünme, iletişim kurma, işbirliği yapma ve sorun çözme becerilerini geliştiren, çağımızın gerektirdiği bilgi ve teknolojileri üreten, toplumsal, bilimsel ve etik değerlere sahip, Ülkemizin geleceğine yön veren bireyler yetiştirmeyi, toplumun yaşam boyu eğitim ve gelişme sürecine katkı sağlamayı görev edinmiştir.

Vizyonumuz

Bartın Üniversitesinin vizyonu, katılımcı yönetim anlayışı ile fakülteler ve disiplinler arası eğitim, araştırma ve iş birliğini geliştiren, öğrenci merkezli eğitim yapan, örgün ve uzaktan eğitim programlarını çağdaş bilim anlayışına göre etkili ve verimli yürüten, personelin mesleki gelişimini sürdüren, içinde bulunduğu bölgenin tarım, orman ve turizm yönüyle gelişmesini önceleyen, Bartın ili ve çevresi başta olmak üzere Türkiye'nin ekonomik sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunan saygın bir eğitim, bilim ve teknoloji üniversitesi olmaktır.

Temel Değerlerimiz

Bartın Üniversitesi öğrenciyi bütün eğitim çalışmalarının merkezine yerleştirir ve şu temel değerler üzerinde durur:
  • Kişiye saygı
  • Sosyal sorumluluk
  • Yenilik ve dinamizm
  • Zihinsel gelişmişlik
  • İşbirliği yapma
  • Bilimsel üretkenlik
  Bartın Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak detaylı program inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program Adı Tezli/Tezsiz Fiyat
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR Tezli 0 - 0
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR EĞİTİMİ Tezli 0 - 0
BİYOLOJİ Tezli 0 - 0
EĞİTİM PROGRAMLARI VE ÖĞRETİM Tezsiz 0 - 0
EĞİTİM PROGRAMLARI VE ÖĞRETİM (DR) (BÜLENT ECEVİT Ü. ORTAK) / Tezli 0 - 0
FELSEFE Tezli 0 - 0
FEN BİLGİSİ EĞİTİMİ Tezli 0 - 0
GİRİŞİMCİLİK Tezsiz 0 - 0
HAYAT BOYU ÖĞRENME VE YETİŞKİN EĞİTİMİ Tezsiz 0 - 0
İKTİSAT Tezsiz 0 - 0
İKTİSAT (DR) (BÜLENT ECEVİT ÜN.ORTAK) / Tezli 0 - 0
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ Tezli 0 - 0
İŞLETME Tezli 0 - 0
İŞLETME (DR) (BÜLENT ECEVİT ÜN.ORTAK) / Tezli 0 - 0
İŞLETME (DR) / Tezli 0 - 0
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ Tezsiz 0 - 0
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (DR) / Tezli 0 - 0
MATEMATİK Tezli 0 - 0
MATEMATİK EĞİTİMİ Tezli 0 - 0
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ Tezsiz 0 - 0