Ardahan Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Ardahan Üniversitesi Yüksek Lisans Programları bakıldığında 10'dan fazla yüksek lisans programı bulunmaktadır. Toplam 2 enstitü ile birlikte hizmet veren yüksek lisans programları mühendislik alanlarından sosyal bilimler alanlarına kadar geniş bir yelpaze içinde yer almaktadır.

Üniversite Hakkında;

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 22 Mayıs 2008 tarihinde kabul ettiği 5765 sayılı kanun ile kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir.  

Vizyon

Ardahan Üniversitesi, Sosyal Bilimler ağırlıklı yapacağı çalışmalarla bölgede ve dünyada adından söz edilen bir üniversite olmayı temel vizyon kabul eder.  

Misyon

Ardahan Üniversitesi, Oku’ma edimini en yüksek değer sayan bir anlayışla;
  • Evrenin yüzüne sinen gizli anlamları okuyan,
  • Yönettiği bilimsel projeler ve ürettiği değerlerle tüm insanlığın önünü açan,
  • Üzerinde yaşadığı toprakların rüyasını gören, bilgisini edinen,
  • Büyük insanlık ülküsüne bağlı ve insan haklarına saygılı nitelikli bireyler yetiştirmeyi ve
  • Ülkemizin son noktası Ardahan’ı, Kafkasya ve Orta Asya’ya açılan bir bilim merkezi haline dönüştürmeyi kendine misyon edinir.
  Ardahan Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak programları detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR EĞİTİMİTezli129 - 129
SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİTezli129 - 129
TARİHTezli129 - 129
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATITezsiz129 - 129
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI (DR) /Tezli129 - 129