Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Yüksek Lisans Programları sosyal, fen ve sağlık bilimleri olmak üzere 3 farklı enstitü bünyesinde hizmet vermektedir.  

Üniversite Hakkında;

Üniversitemiz,
  • Türkiye Büyük Millet Meclisinde 31 Mart 2015 tarihinde kabul edilen,
  • 23 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan 6640 sayılı “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile,
  • Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanuna” uyarınca,
  • 2809 sayılı kanuna eklenen “Ek Madde 161” gereğince Antalya’nın Alanya ilçesinde kurulmuştur.
 

Misyon

Evrensel değerlere bağlı, insanlığa hizmet merkezli bir yönetim anlayışı ile eğitim-öğretim, bilimsel araştırma, yayın ve sosyo-kültürel faaliyetler yapan, karşılaşılabilecek sorunları aklın ve bilimin süzgecinden geçiren, öncelikli olarak içinde bulunduğu şehrin olmak üzere, bölgenin ve ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli bireyleri yetiştiren bir üniversite olarak, toplumun huzur ve refahının artırılmasına yönelik çözüm, değişim, dönüşüm ve sürdürülebilir kalkınmasına öncülük etmektir.

Vizyon

Bilgi, ürün ve hizmet üreterek turizm, sağlık, tarım ve hizmet sektöründe bulunduğu bölgenin ve ülkenin sosyo-ekonomik yapısını geliştiren ve tercih edilen bir dünya üniversitesi olmak.  

Üniversitemiz akademik birimleri;

• Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iken adı ve bağlantısı değiştirilerek oluşturulan ve Rektörlüğe bağlanan Eğitim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ile Tıp Fakültesinden, • Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iken bağlantısı değiştirilerek oluşturulan ve Rektörlüğe bağlanan Akseki Meslek Yüksekokulu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Yüksekokulu ile Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulundan, • Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile Fen Bilimleri Enstitüsünden, oluşmaktadır.   Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak detaylı program inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
EĞİTİM YÖNETİMİTezsiz129 - 129
FEN BİLGİSİ EĞİTİMİTezli129 - 129
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİTezsiz129 - 129
İŞLETME MÜHENDİSLİĞİTezli129 - 129
MALZEME BİLİMİ VE MÜHENDİSLİĞİTezli129 - 129
SAĞLIK KURUMLARI YÖNETİCİLİĞİTezsiz129 - 129
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİKTezsiz129 - 129
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK (DR) /Tezli129 - 129
ULUSLARARASI TİCARETTezsiz129 - 129
ULUSLARARASI TİCARET (DR) /Tezli129 - 129
YÖNETİM VE ORGANİZASYONTezsiz129 - 129