Akdeniz Üniversitesi Yüksek Lisans Programları


Akdeniz Üniversitesi Yüksek Lisans Programları bakıldığında 100'den fazla yüksek lisans programı bulunmaktadır. 7 enstitü ile birlikte hizmet veren yüksek lisans programları. Mühendislik alanlarından sosyal bilimler alanlarına kadar geniş bir yelpaze içinde yer almaktadır. Tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarının yanı sıra bu alanlarda bir çok doktora programı da mevcuttur.

Tarihçe

Akdeniz Üniversitesi 1982 yılında Batı Akdeniz bölgesindeki yükseköğretim kurumlarını da kapsayacak şekilde Antalya’da kurulmuştur. Akdeniz Üniversitesi Isparta’daki birimlerini, 1992 yılında Süleyman Demirel Üniversitesine, Burdur’daki birimlerini ise 2006 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine devretmiştir. Kuruluşundan bu güne Akdeniz Üniversitesi eğitim öğretim, araştırma geliştirme ve topluma hizmet alanlarında çok önemli faaliyetlerde bulunmuştur. Ulusal ve uluslar arası düzeyde sağlık, fen, sosyal, eğitim, sanat vb. alanlarda üstün başarılara imza atılmıştır. Bugün itibariyle üniversitemizde 20 fakülte, 7 enstitü, 3 yüksekokul, 1 konservatuar ve 11 meslek yüksekokulu olmak üzere toplam 39 birim bulunmaktadır.  

Misyonumuz

Yüksek nitelikli akademik programlar ile evrensel düzeyde eğitim-öğretim ve bilimsel üretim yapmak. Bilginin teknolojiye dönüşümüne katkı sağlamak, toplumun bilgi, teknoloji, sanat, kültür ve diğer alanlardaki gereksinimlerini üst düzeyde karşılamaktır.  

Vizyonumuz 

Eğitim-öğretim, araştırma, sanat ve teknolojide kaliteyi sürekli iyileştiren, çevreye duyarlı, girişimci ve bilimsel yönüyle uluslararası alanda tanınan seçkin bir üniversite olmaktır.  

Kalite Politikamız

Etkin, verimli, rekabetçi, üstün performansa odaklanmış, uluslararası tanınırlığı ve saygınlığı olan girişimci bir dünya üniversitesi olmak amacı ile toplam kalite yönetim anlayışına uygun bir kalite kültürü oluşturmaktır. İç ve dış paydaşlarımızın bugün ve gelecekteki gereksinim ve beklentilerini karşılamak. Araştırma ve hizmet süreçlerimizi iyileştirerek, değişim ve gelişimin sürekliliğini sağlamaktır.   Akdeniz Üniversitesi Yüksek Lisans Programları için arama motorunu kullanarak programları detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca sağ bölümde yer alan iletişim formu üzerinden üniversite yetkililerine soru sorabilir ve iletişim kurabilirsiniz.Program AdıTezli/TezsizFiyat
AİLE SAĞLIĞITezli -
AKDENİZ ESKİÇAĞ ARAŞTIRMALARITezsiz -
AKDENİZ ESKİÇAĞ ARAŞTIRMALARI (DR) /Tezli -
AKDENİZ ORTAÇAĞ ARAŞTIRMALARITezli -
AKDENİZ YENİ VE YAKINÇAĞ ARAŞTIRMALARITezli -
ANATOMİTezli -
ANATOMİ (DR) /Tezli -
ARKEOLOJİTezli -
BAHÇE BİTKİLERİTezli -
BAHÇE BİTKİLERİ (DR) /Tezli -
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR BİLİMLERİTezli -
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR EĞİTİMİTezli -
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETİMİTezli -
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİTezli -
BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ VE BİLİŞİM SİSTEMLERİTezsiz -
BİTKİ KORUMATezli -
BİTKİ KORUMA (DR) /Tezli -
BİYOFİZİKTezli -
BİYOFİZİK (DR) /Tezli -
BİYOİSTATİSTİK VE TIP BİLİŞİM (TIP BİLİŞİMİ)Tezli -