Sınıf Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisansı Programı

 

Sınıf Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisansı Programı

 

Uzman eğitimciler yetiştirmek için hazırlanan Sınıf Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisansı programı bu alanda çalışan eğitimciler veya çalışma hazırlığı yapanlar için büyük bir avantajı beraberinde getirir. Hem ulusal hem de uluslararası çalışabilecek niteliğe sahip olan eğitmenlerin oluşturulmasına yönelik olarak geliştirilmiş olması, programın temel hedefleri karşılayabilmesinde rol oynayan temel etken konumunda bulunur. Alanında uzman eğitimcilerin yetiştirilerek, eğitimin kalitesinin yükseltilmesi hedef alınır. Sınıf Eğitimi Yüksek Lisansı öğretmenlik bölümlerinde linsans eğitimini tamamlamış olanlar ve öğretmen olabilme sertifikasına sahip olan bireylere yönelik olarak sunulan bir program olarak sunulur.

 

Eğitim süresi boyunca; eğitimde gelişmeleri takip eden, sınıfı kontrol edebilen, gerekliliklere uygun olarak eğitim programlarını tasarlayabilen, eğitimde yaşanan sorunları gidermeye yönelik çözüm üreten, eğitimde dünya standartları seviyesinde projeler üretebilen ve öğrencilerle başarılı şekilde ilişkiler kurabilen eğitimcilerin oluşturulması amaçlanır.

Sınıf Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisansı Programı Süresi ve Dersleri

Sınıf Eğitimi alanı üzerinde yüksek lisans programını tezsiz olarak tamamlamak isteyenler, en az 10 derse ve bitirme projesine sahiptirler. Uzman eğitimci unvanını alabilecek eğitmenler yetiştirmeye yönelik olarak tasarlanmış olmasıyla birlikte dönemlerdeki kredinin tamamlanmasıyla beraber mezuniyet hakkı elde edilir.

Tezsiz Sınıf Eğitimi Yüksek Lisansı programı katılımcılarının her biri, sahip oldukları yüksek lisans diplomasıyla birlikte nitelikli eğitmenler olurlar. Özel ve devlet alanında devam ettirecekleri mesleki kariyerleri boyunca aynı nitelikle beraber görevlerini sürdürmeye devam ederler.

 

Bu programın hangi üniversitelerde olduğuna dair bilgi almak için ana sayfada yer alan yüksek lisans arama motorunu kullanabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ve Yüksek Lisans Programları

Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü, Tekstil ve konfeksiyon endüstrisi için, dokuma ve baskı tas

 

Psikoloji Yüksek Lisans Yapmak İsteyenlere Büyük Fırsat

Günümüzün son trend bölümlerinden bir tanesi olan Psikoloji özellikle insana ve düşünce bi

 

Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisansı

Liderlik ve küresel girişimcilik yüksek lisansı, son yılların en çok revaçta olan bölümler

 

Kurumsal İletişim Yüksek Lisans Programı

Kurumsal İletişim yüksek lisans programı, kurumsal anlamda çok yönlü çalışabilmeyi mümkü

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA