Psikoloji Yüksek Lisans Yapmak İsteyenlere Büyük Fırsat

 

Psikoloji Yüksek Lisans Yapmak İsteyenlere Büyük Fırsat

 

Günümüzün son trend bölümlerinden bir tanesi olan Psikoloji özellikle insana ve düşünce bilimine ilgisi olan herkesin ilgisini çekmeye devam ediyor. Psikolojinin ilgilendiği alan ise her geçen daha farklı bir konu ile karşımıza çıkıyor. Özellikle kişisel gelişim kitaplarının içerisinde yer alan bilgilerin neredeyse tamamı bu alanın eserlerinden oluşmaktadır. Tabi ki bir çok lafta kişisel gelişim kitabının içeriğinin ise bilimle uzaktan yakında alakası bulunmuyor. Tamamen yazarın kendi kişisel çıkarımlarından ibaret olduğu ise aşikar. Bu ne kadar böyle olsa da her geçen gün alan dışı psikoloji yüksek lisans yapmak isteyenlerin sayısı artıyor.

Psikoloji bölümü ne kadar lisans alanında görülen öğrenim olsa da hemen lisans sonrasında klinik psikoloji yüksek lisansı yaparak psikolog olunuyor. Ne kadar bölümün içeriği ve bilim kişilerin ilgisini çekse de ayrıca psikologların yaşam şartları ve kazançları da yine ilgi gören konular arasında olduğu aşikar. Durum böyle olunca psikoloji lisansı haricindeki alanlardan mezun olanlarda psikoloji alanına kendilerini yakında gördükleri için kaymak istiyorlar.

Peki lisans alanı farklı olan kişiler alan dışı psikoloji yüksek lisans yapabiliyor mu? Aslında bu sorunun cevabı tezsiz psikoloji yüksek lisansı yapmak isteyenler için evet. Tezli psikoloji yüksek lisans yapmak isteyenler içinde evet ancak ekstra olarak lisans da almak zorunda olduğunuz dersleri yüksek lisans da bilimsel hazırlık dersleri olarak ekstra almak zorunda olmanız. Bu konuda İstanbul Ayvansaray üniversitesi öğrencilerine %50 indirimli olarak psikoloji yüksek lisansı imkanı sunuyor. Başvurmak ve bilgi almak için hızlıca formu doldurmanız yeterli, sizleri arayarak bilgi vereceklerdir.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans Ücreti 10.500 TL bilgi almak için linke tıklayarak gelen formu doldurabilir ve yakında bitecek olan başvuruları yakalayabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Yüksek Lisansın Önemi

Yüksek lisansın önemi gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Yüksek lisans yaparak belirli bi

 

En Çok Aranılan Yüksek Lisans Programları

Ziyaretçilerimiz tarafından sitemiz üzerinde en çok aranılan yüksek lisans programları aşağ

 

Yüksek Lisans Yapmaya Karar Vermek

Yüksek lisans yapmaya karar vermek, lisans eğitimini tamamlamış herkes için kolay olmayabilir.

 

2019 Yüksek Lisans Başvuruları

Yaz dönemi itibariyle birçok üniversitenin 2019 Yüksek Lisans Başvuruları başladı. Geçtiğ

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA