Psikiyatri Hemşireliği  Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı

 

Psikiyatri Hemşireliği  Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı

 

Psikiyatri Hemşireliği Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı, toplumda ruh sağlığı politikasını benimseyerek, bunu bir bütün olarak ele alan uzmanlaşmış bireyler yetiştirmeyi amaç edinen programdır. Üst düzeyde bilgiye sahip olan yetkin elemanların sahip oldukları görev bilinciyle beraber ruh sağlığı üzerine toplumsal bütünlüğü sağlamalarına yönelik program oluşturulmuştur.

 

Uzaktan eğitim programı sayesinde, teknolojinin tüm olanaklarından faydalanılmasıyla beraber gerekli olan eğitimin eksiksiz olarak tamamlanabilmesi ayrıcalığı sunulur. Programa dahil olacak bireyler, hemşirelik alanında 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olmalıdırlar. Sağlık hizmetleri kategorisinin dallarından birisi olan psikiyatri hemşireliği üzerine uzmanlaşmış bireyler, tüm toplumlarda ihtiyaç duyulan en önemli meslek kategorilerinden biri olarak tamamlanır. Uzaktan eğitim programıyla yüksek eğitimin tamamlanması sayesinde uzman olarak kabul edilen meslek sahipleri oluşturulur.

 

Psikiyatri Hemşireliği Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı İstihdam Olanakları

Psikiyatri Hemşireliği Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı programını başarıyla tamamlayan mezunların istihdam olanakları son derece fazladır. Uzman olarak yetiştirilen bireylerin görev yapabilecekleri alanlar arasında; psikiyatri kliniklerinde tedavi ekibi üyesi, ruh sağlığı sorumluları, sağlık ocaklarında ruh sağlığı hizmetleri sorumluları ve ruh sağlığı daire başkanlığı gibi önde gelen meslekler bulunur. Programın tamamlanmasının ardından alınan unvan Toplum Ruh Sağlığı Uzmanlığı olarak tanımlanır. Psikiyatri Hemşireliği için sunulan uzaktan eğitimle yüksek lisans programında, teknolojik anlamda sunulan her imkân sayesinde istenilen her yerde ve her zaman derslere katılım sağlanılması mümkün olur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ve Yüksek Lisans Programları

Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü, Tekstil ve konfeksiyon endüstrisi için, dokuma ve baskı tas

 

Psikoloji Yüksek Lisans Yapmak İsteyenlere Büyük Fırsat

Günümüzün son trend bölümlerinden bir tanesi olan Psikoloji özellikle insana ve düşünce bi

 

Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisansı

Liderlik ve küresel girişimcilik yüksek lisansı, son yılların en çok revaçta olan bölümler

 

Kurumsal İletişim Yüksek Lisans Programı

Kurumsal İletişim yüksek lisans programı, kurumsal anlamda çok yönlü çalışabilmeyi mümkü

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA