Pazarlama Yüksek Lisans Önemi

 

Pazarlama Yüksek Lisans Önemi

 

Bu yazımızda sizlere pazarlama yüksek lisans öğretiminin bu alanda çalışanlar için ne kadar önemli olduğundan bahsedeceğiz. Aslında sadece bu alanda çalışanlar değil, patronlar, girişimciler ve kurumların üst düzey yöneticileri içinde pazarlama yüksek lisans öğretiminin çok büyük bir önemi var.

 

Şirketlerin, kurumların genel konuşmak gerekirse gelir  kazanmaya  yönelik  her  işletmenin öncelikli hedefi satışlarını arttırmaktır. Bundan kaynaklı satış, pazarlama departmanları en değerli departmanların başında gelir. Günümüzde satış ve pazarlama metodları sıklıkla değişim gösterdiği için kurumlarda bu gelişmeleri yakından takip etmeye başladı. Artık personel seçimlerinde bu alanın kavramsal çerçevesine hakim, alanıyla alakalı gelişmeleri takip eden, enerjik, güler yüzlü profillere öncelik vermekteler. Eskiden sadece enerjik ve güler yüzlü olmak yeterli bir sebep olarak görülürken artık yeni pazarlama trendlerini takip eden, tüketici eğilimlerine hakim, müşteri profillerini bilen kişiler tercih edilmektedir. Ülkemizde ki işsizlik oranları her geçen gün arttığı için iş başvurularında yığılmalar yaşanmaktadır. İş verenler , insan kaynakları yetkilileri, birim müdürleri herkes ile görüşmeye vakit ayıramayacağı için seçim kriterleri üzerine filtreleme yaparken bu alan mezunlarına öncelik vermektedir.

 

Pazarlama Bakış Açısı İnsan Odaklı Olmayı Gerektirir

Bundan kaynaklı olarak aşağıda belirtmiş olduğumuz yüksek lisans programlarından herhangi bir tanesini bitirmiş olmanız iş görüşmelerine davet edilmeniz noktasında size önemli bir avantaj sağlayabilir. Sadece iş görüşmelerine davet noktasında değil mevcut işinizde terfi noktasında elinizi güçlendiren bir unsur haline gelebilir. Bunun sebebi birçok kurumsal firma, çalışanın alanıyla alakalı yüksek lisans sahibi olması hususunu önemsemektedir.

 

 • Pazarlama, Dijital Pazarlama
 • Küresel pazarlama ve marka yönetimi,
 • Satış ve pazarlama,
 • Stratejik pazarlama ve marka yönetimi

 

Bu bölümlerden herhangi birini okurken mesleğinizle alakalı kitaplar okumak mülakatlarda sizi avantajlı duruma geçirebilir. Örneğin en çok satılan aşağıda belirtmiş olduğum satış ve pazarlama kitapları hakkında bilgi sahibi olmanız sizlere ayrıcalık sağlayabilir. Sektörünüzle alakalı farklı bakış açılarına sahip olmanızı sağlayabilir.

 

 • İknanın Psikolojisi – Robert B. Cialdini
 • Nöro Marketing – Patrick Renvoisé & Christophe Morin
 • İyi Satıcı Olmak – Hakan Okay
 • A’dan Z’ye Pazarlama – Philip Kotler
 • İkna Etme Sanatı – Michael Wheeler
 • Mor İnek – Seth Godin
 • Akıldışı Ama Öngörülebilir – Dan Ariely
 • Stratejik Pazarlama – HBR
 • Satış Küpü – Kürşat Tuncel

 

Pazarlama yüksek lisans ‘ı olan üniversiteleri  bulmak ve incelemek için yüksek lisans arama motoru

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Yüksek Lisansın Önemi

Yüksek lisansın önemi gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Yüksek lisans yaparak belirli bi

 

En Çok Aranılan Yüksek Lisans Programları

Ziyaretçilerimiz tarafından sitemiz üzerinde en çok aranılan yüksek lisans programları aşağ

 

Yüksek Lisans Yapmaya Karar Vermek

Yüksek lisans yapmaya karar vermek, lisans eğitimini tamamlamış herkes için kolay olmayabilir.

 

2019 Yüksek Lisans Başvuruları

Yaz dönemi itibariyle birçok üniversitenin 2019 Yüksek Lisans Başvuruları başladı. Geçtiğ

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA