Orman Endüstri Mühendisliği Uzaktan Yüksek Lisansı

 

Orman Endüstri Mühendisliği Uzaktan Yüksek Lisansı

 

Orman Endüstri Mühendisliği programı, yüksek lisans alarak doktora unvanına sahip olabilmeyi mümkün kılar. Başta odun olmak üzere, orman ürünlerini işleyen endüstri işletmelerinde yönetici pozisyonunda çalışabilecek yetkinliğe sahip olan bireyler yetiştirir.

Orman Endüstri Mühendisliği Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı, tüm katılımcıların sahip oldukları problemleri kolaylıkla çözebilmeleri üzerine tasarlanmıştır. Analiz etme, modern mühendislik araçlarını aktif kullanma ve problemlere yönelik olarak sonuç odaklı çalışmalarda bulunabilecek olan bireylerin kazandırılmasında rol oynar. Kendi bilgilerini kullanabilme becerisine ve özgüvenine sahip olan mühendisler, aynı zamanda araştırmacılar oluşturmak için sunulan eğitim programları arasında yer alır.

 

Orman endüstri mühendisliği konusundaki araştırmalar, orman biyolojisi, odun mekaniği ve orman ürünleri kimyası-teknolojisi alanında verilen eğitimlerle birlikte anabilim dalı üzerine gerekli olan yetkinliği kazanabilmeye olanak sağlayan program uygulaması gerçekleştirilir.

 

Orman Endüstri Mühendisliği Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansına Kimler Başvurabilir?

Orman Endüstri Mühendisliği Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı programı için başvuru yapacak olan adaylardan talep edilen şartların karşılanıyor olması, programa katılım sağlayabilmek için yeterli olur.

  • 4 yıllık lisans programlarından diploması
  • 2 adet fotoğraf
  • Kimlik cüzdanı başvuru için gereklidir.

Başvuru için ekstra herhangi bir ihtiyaç bulunmaz. Dil puanı gibi gerekliliklerin yer almıyor olmasıyla beraber, Orman Endüstri Mühendisliği üzerine yüksek lisans-doktora programını tamamlayan öğrenciler mesleklerinde yetkin bireyler olarak tanımlanarak görev yaparlar.

 

bu programın hangi üniversitelerde olduğunu görmek için ana sayfa da yer alan yüksek lisans arama motorunu kullanabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Yönetim alanında planlayanlar için İşletme Tezsiz Yüksek Lisansı, doğru bir tercihtir. Moder

 

Diploma Not Karşılıkları

100'lük sistemden 4'lük sistemdeki not karşılıkları nı bulmak için aşağıdaki tabloyu kull

 

Yüksek Lisans Başvuru Koşulları/Şartları

Devlet ve Vakıf üniversiteleri yılda iki defa yüksek lisans başvurusu açarlar ve bu yüksek li

 

Tezsiz Yüksek Lisans ve MBA Nedir?

Her geçen gün diplomanızın eskidiğini ve etrafınızdaki herkesin eğitimine yeni bir şeyler e

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA