Matematik Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisansı

 

Matematik Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisansı

 

Matematik Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisansı, dünya standartları ölçeğinde hazırlanarak matematik alanında geniş bir alanı kapsar. Çağdaş eğitim yaklaşımlarının temel olarak alınıyor olmasıyla beraber yürütülen yüksek lisans programı, nitelikli bireylerin eğitimlerinin tamamlanmasını hedef alır. Teknolojik gelişmelerin doğrultusunda öğretim faaliyetleri düzenleyebilen, alanında yapılan çalışmaları takip edebilen, matematikte öğretim yöntem ve stratejilerini kullanabilen bireylerin oluşturulmasına yönelik özel olarak hazırlanan derslerin tamamı mesleki kariyer için gerekli yeteneklere sahip olma amacını güder. Matematik Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisansı programı sunan çok sayıda üniversite mevcuttur. Üniversitelerin belirledikleri katılım şartları birbirlerinden farklı olarak sıralanabilir. En az 30 kredilik ders tamamlamayı gerektiriyor olmasıyla beraber 10 farklı ders seçiminin yapılmasını da gerektiren eğitim programı olarak tanımlanır.

 

Matematik Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisansı Avantajlı mıdır?

Matematik alanına ilgi duyan ve mesleklerini bu alan üzerinden şekillendirecek olanlar için oldukça büyük avantajları beraberinde getiriyor olmasıyla fark yaratır. Matematik Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisansı programına katılım sağlamak için Fen Bilimleri ve Mühendislik başta olmak üzere ilgili alanlardan lisans diplomasına sahip olma zorunluluğu bulunur.

Tezsiz eğitim programı, eğitim standartlarını iyi hale getirmeye yönelik olarak tasarlanmış olmasıyla Matematik Eğitimi için de belli başlı avantajları sunar. Bu alanda yüksek lisans derecesine sahip olanlar, matematikle alakalı olarak geniş çalışma olanaklarını elde ederler. Tezsiz yüksek lisans programında eğitimi tamamlamak için bitirme projesi olarak belirlenen projenin teslimi yapılarak diploma alınır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Yüksek Lisansın Önemi

Yüksek lisansın önemi gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Yüksek lisans yaparak belirli bi

 

En Çok Aranılan Yüksek Lisans Programları

Ziyaretçilerimiz tarafından sitemiz üzerinde en çok aranılan yüksek lisans programları aşağ

 

Yüksek Lisans Yapmaya Karar Vermek

Yüksek lisans yapmaya karar vermek, lisans eğitimini tamamlamış herkes için kolay olmayabilir.

 

2019 Yüksek Lisans Başvuruları

Yaz dönemi itibariyle birçok üniversitenin 2019 Yüksek Lisans Başvuruları başladı. Geçtiğ

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA