Kariyer Danışmanlığı Yüksek Lisansı

 

Kariyer Danışmanlığı Yüksek Lisansı

 

Kariyer danışmanlığı yüksek lisansı, master İki ya da üç eğitim senesinde bitirilebilen kariyer danışmanlığı, insan kaynakları alanında çalışan veya bu alana ilgi duyan kişilerin yüksek lisans yaptığı ve tez yazdığı alanlardan bir tanesidir. Yine pek çok alanda iş bulmak konusunda kişilerin karşısına çıkabilmektedir.

 

Kariyer Danışmanlığı Nedir?

Kariyer danışmanlığı, bireylerin iş hayatlarında neyi neden ve nasıl yapmak istediklerini bulmak konusunda bireylere yardımcı olan danışmanlıktır. Bu nedenle de çok sayıda kişi tarafından ilgi görmektedir. Ayrıca insan kaynakları yönetimi alanına girmektedir. Alan o kadar geniştirki, eğitim yönetimi ve denetimi gibi alanlarda da bilgi sahibi olmanız beklenir.

 

Kariyer Danışmanlığı Yüksek Lisans Kimlere Uygundur?

Kariyerler hakkında bilgi sahibi olmayı seven, kişileri meslekleri konusunda yönlendiren ya da meslek seçimi hakkında yeterli tecrübesini mesleği seçecek olan kişilere aktarabilecek kişiler bu yüksek lisans programını almak için uygundur. Meslek hayatında nedenleri ve nasılları araştıran kişiler için son derece uygundur. Bu program üniversitelerde türkçe eğitim verildiği gibi ayrıca yabancı diller eğitimi altında ingilzce de verilmektedir.

 

Kariyer Danışmanlığı Yüksek Lisans Esnasında Ne Yapılmalıdır?

Kariyer danışmanlığı için yüksek lisans eğitini alacak kişiler verilen sınavda istenilen ortalamaya ulaşmış kişiler olmalıdır. Yurt dışından gelen öğrenciler denklik belgesini de beraberinde getirerek başvuru yapmalıdır. Yeterli kontenjanda kişiye ulaşan üniversiteler ek kontenjan açmak istemezse öğrenci alımı yapmamaktadır. Yüksek lisans esnasında son dönemde bitirme tezi adı verilen bir tez yazılarak yüksek lisans eğitimi de yüksek lisans öğrencisi tarafından bitirilmelidir.

 

Kariyer Danışmanlığı Yüksek Lisansı Olan Üniversiteler

Devlet ve Vakıf üniversitelerinde olmakla birlikte tezli yüksek lisans, tezsiz yüksek lisans ve uzaktan eğitim gibi farklı seçeneklerde bulunmaktadır. Kendi kariyerine akademik hayatta akademik personel olarak devam etmek isteyen profesyoneler içinde uygun bir alan olup İngilizce dil eğitimini tamamlamanız önemlidir. istanbul üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü altında yer alan program en popüler olanıdır.

 

ÜniversiteProgramTürÖğrenim TürüProgram TürüDurumDilŞehirFiyat
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİKARİYER DANIŞMANLIĞIDevletİkinci öğretimYüksek lisansTezsizTürkçeİstanbul9000 - 9000

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ve Yüksek Lisans Programları

Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü, Tekstil ve konfeksiyon endüstrisi için, dokuma ve baskı tas

 

Psikoloji Yüksek Lisans Yapmak İsteyenlere Büyük Fırsat

Günümüzün son trend bölümlerinden bir tanesi olan Psikoloji özellikle insana ve düşünce bi

 

Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisansı

Liderlik ve küresel girişimcilik yüksek lisansı, son yılların en çok revaçta olan bölümler

 

Kurumsal İletişim Yüksek Lisans Programı

Kurumsal İletişim yüksek lisans programı, kurumsal anlamda çok yönlü çalışabilmeyi mümkü

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA