İşletme  Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı

 

İşletme  Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı

 

İşletme programı, yöneticilerin iş hayatlarına ara vermeden tüm gelişmeleri takip etmelerini ve hem teori hem de pratikte kullanabilmelerini esas alır. İşletme Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı sayesinde tamamen kendi alanları üzerine yoğunlaşan yetkin bireylerin, mesleki yaşam süreleri boyunca karşılaştıkları problemleri çözebilme yeteneğine sahip olmaları beklenir.

 

Programın temel amacı, sürekli olarak gelişmekte olan ve aynı zamanda değişmekte olan piyasanın güncel şartlarına uyum sağlamayı bilen yöneticilerin yetiştirilmesidir. Dinamik, girişimci, kendini yenileyen ve aynı zamanda analitik düşünce becerilerine sahip olan yöneticilerin yetiştirilerek iş hayatına kazandırılmaları sonucunda, mesleki açıdan önemli derecede gelişme sağlanır.

 

Uzaktan Eğitimde İşletme Programı

Uzaktan eğitimde mevcut olan gelişmeler, tam anlamıyla fark yaratan özellikte olmasıyla beraber günümüzde eğitim ihtiyaçlarını karşılar.İşletme Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı programına dahil olan yönetici adayları, sahip oldukları becerileri geliştirme üzerine dersleri tamamlayarak mezuniyetlerini tamamlayabilirler. Profesyonel yöneticiler oluşturmaya yönelik olarak hazırlanan program dahilinde, toplamda 30 kredilik minimum 10 ders bulunur.

 

Krediye dahil olmayan bitirme projesiyle beraber mezuniyetin alınabilmesi mümkündür. Programda yer alan dersler hem temel hem de ileri seviyede yetkin bireylerin oluşturulmasını hedef alır. İlk iki yarıyılda alınan dersler temel işletme dersleri olmakla beraber üçüncü yarıyılda uzmanlık alanlarının tercih edilmesiyle beraber İşletme Yüksek Lisansı için programa devam ederler.

 

Sunulan uzmanlık alanları içerisinde; bankacılık, muhasebe ve denetim, finans, turizm, pazarlama, yönetim, işletme hukuku, uluslararası lojistik ve ticaret yer alır.

 

Bu programın hangi üniversiteler tarafından verildiğini görmek için ana sayfada yer alan yüksek lisans arama motorunu kullanabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Pazarlama Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı

En iyi eğitim programlarından olan Pazarlama Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı, uzaktan öğrenim o

 

Psikiyatri Hemşireliği  Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı

Psikiyatri Hemşireliği Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı, toplumda ruh sağlığı politikasını b

 

Konaklama İşletmeciliği  Uzaktan Eğitim

Konaklama İşletmeciliği Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı, genel olarak artış gösteren kalifiye

 

İş Sağlığı Ve Güvenliği  Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı programının temel amacı, iş kaz

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA