İş Sağlığı Ve Güvenliği  Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı

 

İş Sağlığı Ve Güvenliği  Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı programının temel amacı, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını en az seviyeye indirecek olan sorumlu uzmanların yetiştirilmesidir. Günümüz şartlarında iş sağlığı ve güvenliği üzerine yapılan çalışmaların artış göstermesiyle beraber bu alanda, uzman elemanlara duyulan ihtiyaç da talebe bağlı olarak doğrudan yükseliş göstermektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği alanında iş hayatlarına devam edecek olan bireylerin programa dahil olmasıyla beraber alacakları eğitim sonucunda; çalışma ortamında oluşabilecek riskleri belirleme, kaçınılması mümkün olmayan riskleri analiz etme, işin çalışanlara uygun hale getirilmesi, iş organizasyonu, teknoloji, çalışma koşulları, sosyal ilişkiler ve çalışma ortamını gerekli şartlara uygun hale getirebilme becerilerini kazanmaları hedeflenir.

FARKLI OKU:  Bankacılık Yüksek Lisans Programı

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı Programının Avantajı Nedir?

Uzaktan eğitim programı, günümüzde oldukça yüksek seviyede ayrıcalıklı avantajları beraberinde getirir. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzaktan Eğitim programına katılım sağlayan bireyler, mezuniyetleri sonrasında sahip olacakları unvan sayesinde çok yönlü olarak çalışabilme ayrıcalığını elde ederler. Örgün olmadığından dolayı, uzaktan eğitimin sunduğu tüm avantajlardan yararlanabilme imkânı vardır. Derslerin kredisinin tamamlanmasıyla beraber hayata engel olmadan eğitim programının tamamlanarak uzman unvanına sahip olunması mümkündür.

 

Programa katılım sağlayabilmek adına aranan şartlar:

  • İş Sağlığı ve Güvenliği, 4 yıllık lisans eğitimi mezunları için katılım sağlanabilir programdır
  • ALES puan şartı yoktur
  • Programda yabancı dil zorunluluğu yoktur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA