İnsan Kaynakları Yöneticiliği Yüksek Lisansı

 

İnsan Kaynakları Yöneticiliği Yüksek Lisansı

 

İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansı, insan kaynakları alanında yetkin bireyler yetiştirme üzerine kuruludur. Tüm işletmeler için karar verebilen ve verdiği kararları uygulamaya koyan bireyler elzemdir. İnsan Kaynakları üzerine mesleklerini şekillendirecek olanlar bu anlamda en iyi sonuçları alabilirler. Programın önemli seviyedeki nitelik kazandırma hedefi, başarılı uzmanlar yetiştirme üzerine kurulu olmasından kaynaklanır.

İnsan kaynakları fonksiyonları ön planda tutularak bu alanda geniş yelpazedeki eğitim içeriği mevcuttur. Teknikler, stratejiler ve diğer konular üzerine tezsiz yüksek lisans eğitimi sürdürülmektedir. Uzman olarak görev yapabilecek yetkinliği kazandırma üzerine geniş yelpazede eğitim planı oluşturulur. İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansı mesleki ve bireysel anlamda gelişimi sağlar.

 

İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansı Eğitim Süresi ve Kredi

Tezsiz yüksek programlarının tamamında olduğu gibi eğitim içeriği kredilerden oluşur. İnsan Kaynakları Yönetimi alanında mevcut olan eğitimin yarattığı farkı her açıdan görebilmek mümkün olarak tanımlanır. Eğitim süresi 3 sömestr dönemini kapsar. En az 30 kredi ve en az 10 ders seçimiyle birlikte 1 dönem projesi mezuniyet için şartlardır. Alan dışı başvurulara açık olması da önemli avantajlardan biridir. İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansı programı, lisans eğitimini tamamlamış herkes için katılım sağlanabilir durumdadır. Meslekte aktif olarak yer alanlar veya kendini geliştirmek isteyen mezunlar için uygundur. İnsan kaynakları alanında mezuniyet sonrasında yetkin uzmanlar olarak çalışabilme ayrıcalığını sağlar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Ekonomi Ve Yönetim Yüksek Lisansı

Ekonomi ve Yönetim Yüksek Lisansı kapsamında yer alan öğrenciler, bu alanla alakalı olarak ak

 

İşletme Mühendisliği Yüksek Lisansı

İşletme Mühendisliği Yüksek Lisansı, işletmede mesleki açıdan ilerleme üzerine hazırlanm

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

İstanbul Teknik Üniversitesi yüksek lisans bölümleri, genellikle mühendislikleri bünyesinde b

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

İstanbul Bilgi Üniversitesi, yirmi yılı aşkın bir akademik kariyeri olan üniversitedir. Elliy

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA