Harvard’da Okuyan Ünlüler

 

Harvard’da Okuyan Ünlüler

 

Lisans programları olsun yüksek lisans programları olsun duyunca herkesin kalbini hızlandıran Amerika’nın ve dünyanın en gözde üniversitelerinden birisi olan Harvard bugüne kadar pek çok ünlüyü de ağırladı. İşte çoğunu muhtemelen duymadığınız, bir kısmını da muhtemelen bildiğiniz Harvard’da okuyan ünlüler:

 

Barack Obama

Önce New York’taki Columbia Üniversitesi’ne 1983’te girip Siyasal Bilimler bölümünden mezun olan eski Amerikan başkanı Barack Obama, 1991’de Harvard Hukuk’tan mezun oldu. Eşi Michelle Obama da Barack Obama gibi Harvard Hukuk mezunudur.

 

Mark Zuckerberg

Zuckerberg’in Facebook’u kurma hikayesini bilen herkes onun Harvard’da okuduğunu da biliyordur zaten ama bilmeyenler için tekrar edelim; Mark Zuckerberg, Facebook’u Harvardlı öğrencilerin birbirlerini bulması için kurdu. Ancak bunu yaparken fotoğraf bulmak için okulun veri tabanına girmesi nedeniyle disiplin cezası aldıktan sonra “bilgisayar bilimi” bölümünü ve Harvard’ı bıraktı.

 

Natalie Portman

Pek çok ünlü filmde rol almış, Leon’daki performansıyla genç yaşta keşfedilen İsrail doğumlu Natalie Portman Harvard’da okuyan ünlülerden birisi. 2003’te okula giren Portman, üstelik gayet de zor bir bölüm okumuş; Psikoloji. Yani kendisi hem iyi bir oyuncu hem de Harvard’da okumuş bir psikolog.

 

Matt Damon

Matt Damon 1988’den 1992’ye kadar Harvard Üniversitesi’nde İngilizce ve Tiyatro eğitimi aldı, ancak mezun olmadı. Üst sınıftayken, Geronimo televizyon filminde rol alması onun okulu bırakmasına neden oldu. 

 

Dean Norris

Breaking Bad dizisinin yıldızı Dean Norris, 1985 yılında Harvard’dan mezun oldu.

 

George W.Bush

Bir başka Harvard’da okuyan Amerikan başkanı ise George W.Bush. Yale Üniversitesi iktisat bölümünden mezun olan George W. Bush, 1970’lerin başında Harvard Business School’dan İşletme yüksek lisansı kazandı. 

 

Stockard Channing

“Grease” müzikalinin yıldızı Stockard Channing, Harvard’ın Radcliffe Koleji’nden 1965 yılında mezunu olup tarih ve edebiyat eğitimi gördü.

Elbette daha çok Harvard mezunu siyasetçi, oyuncu, şarkıcı, tiyatrocu var ancak biz hem en önce bilmeniz gerekenleri hem de tahmin edemeyeceklerinizi yazmak istedik.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA