Girişimcilik Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı

 

Girişimcilik Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı

 

Günümüzde Girişimcilik Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı programı,  girişimcilik alanında mesleki kariyerlerini sürdürmek isteyenlerin bilgilerini zenginleştirmeyi hedef alır. Yönetim tekniklerini ve araçlarını aktif olarak kullanabilen bireylerin oluşturulmasına yönelik olarak hazırlanan program, becerilerin artırılmasını hedef alır. Girişimcilik Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisansı katılımcıları, tez olmadan tamamlama projelerini teslim etmeleri sayesinde gerekli olan eğitimi almış olurlar. Sanal sınıf üzerinden sunulan eğitim olanağı sayesinde, örgün öğretimde mevcut olan her yöntem dijital ortamda sunulur. Girişimcilik yüksek lisansından mezun olanlar, farklı sektörlerde çalışabilme olanağına sahiptirler. Bireysel, sosyal ve kurumsal girişimci niteliğine sahip olarak yeni iş fikirlerini ortaya koyabilen işverenler konumuna ulaşabilmeyi sağlayan bir program olarak ön plana çıkar.

 

Girişimcilik Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı Programı Öğrenim Süresi

Girişimcilik yüksek lisans eğitim programı; 10 seçmeli dersten oluştuğu gibi aynı zamanda eğitim sonunda yazılacak dönem projesini de içerisinde bulundurur. Tezsiz yüksek lisans programı süresi için üç dönem belirlenmiştir. Girişimcilik Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı derslerini başarıyla tamamlayanlar, dönem bitişi sonunda mezun olabilmektedir.

Programdan mezun olanların çalışma alanları tamamen tercihler doğrultusunda şekilleniyor olduğu gibi aynı zamanda kapsamlıdır. Nitelikli girişimciler yetiştirme üzerine sunulan uzaktan eğitim programı olmasıyla beraber, her sektörde girişimci bireylerin yetkinliğe sahip olmasını hedefler. Öğrenim süresi boyunca sunulan derslerin tamamında temel amaç, işveren konumunda bulunan girişimcilerin bilgi ve becerilerini başarılı şekilde kullanmalarıdır.

 

bu programın hangi üniversitelerde olduğunu görmek için ana sayfa da yer alan yüksek lisans arama motorunu kullanabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisansı

Liderlik ve küresel girişimcilik yüksek lisansı, son yılların en çok revaçta olan bölümler

 

Girişimcilik Kültürü Türkiye’nin Geleceğe Yatırımı

Ülkemizde girişimcilik kültürü istenilen seviyede değil. Bunun en önemli sebeplerinden biri g

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA