Fizik Tezsiz Yüksek Lisansı

 

Fizik Tezsiz Yüksek Lisansı

 

Fizik Tezsiz Yüksek Lisansı programı, eğitim alan öğrencilerin lisansüstü seviyesinde yeterli temel bilgileri edinebilmesini sağlamaktır. Derslerle birlikte gerçekleştirilen kazanımlar sayesinde bireylerin bu yetenekleri aktif olarak kullanabilmeleri ve aynı zamanda doktora ya da öğretmenlik yapabilmelerini sağlamaktır. Fizikteki son gelişmelerin sunduğu araştırma konularının öğrenilebilmesine olanak sağlamak ve aynı zamanda bu konular üzerine rapor hazırlayabilme, organize edebilme özelliklerine sahip öğrenciler hazırlamaktır. Fizik Tezsiz Yüksek Lisansı ile yeteneklerin her birinin çalışma alanında etkili seviyede kullanılabilmesi ayrıcalığı bulunur.

 

Fizik bölümüne ilgili olan her bireyin yüksek lisans eğitimini tamamlamasıyla beraber mesleki yaşantısını uzmanlık seviyesinde devam ettirebilmesi ayrıcalığı bulunur. Programa katılım başvurusu için gereklilikler lisans eğitimi diploması ve kimlik belgesi gibi temel kayıt şartlarıdır.

 

En az 30 krediden oluşan eğitim programı süresi boyunca, öğrenciler mevcut derslerdeki kredileri tamamlamakla yükümlüdürler. Mezuniyet için tez yerine tamamlama projeleri sunulur. Program dahilinde verilen eğitime seminer de dahil edilir.

 

Fizik Tezsiz Yüksek Lisansı Mezunu Öğrenciler için Mevcut Olanaklar

Öğrenciler Fizik Yüksek Lisans Tezsiz programını tamamlamalarıyla beraber hazır olurlar. Doktora programına başlayabilme olanağı bulunduğu gibi aynı zamanda eğitmenlik veya endüstriyel alanlar üzerine çalışmalarını yoğunlaştırabilme ayrıcalığını elde ederler.

 

Tezsiz Yüksek Lisans Fizik öğrenimini tamamlayanlar, mesleki olarak uzman unvanını elde etmeleriyle beraber mesleki çalışmalarında sahip oldukları nitelik doğrultusunda kariyerlerini geliştirebilmektedirler.

Aktif olarak çalışanlar ve çalışmayanlar için katılım sağlanabilecek yüksek lisans eğitim programıdır.

Fizik Tezsiz Yüksek Lisansı programın hangi üniversitelerde olduğunu görmek için ana sayfada yer alan yüksek lisans arama motorunu kullanabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA