Finans Yönetimi Yüksek Lisansı

 

Finans Yönetimi Yüksek Lisansı

 

Finans yönetimi; finans yönetimi yüksek lisans adaylarının uzmanlaşmasını ve faaliyetler sergilemesini mümkün kılan maddi gelirleri yönetme biçimidir. Bu nedenle de finans alanında uzmanlaşmak isteyen kişilerin finans yönetimi yüksek lisans yapması tavsiye edilir. Finans yönetimi tezli yüksek lisansı dört yarı yıldan oluşan bir master programıdır.

Finans Yönetimi Yüksek Lisansı Neyi Öğretir?

Finansal yönetimde Yüksek lisans yapmak isteyenler için önemli sorulardan bir tanesi de yüksek lisans yapacakları alanın kendilerine ne katacağıdır. Yönetim ve finans, kişilerin maddi konularda uzmanlaşmasını ve finansal konuları idare ederken farklı idare yolları da bulmalarını sağlayan bir konudur. Bu nedenle mali konulara ilgisi olan ya da kendini bu konularda geliştirmek isteyen herkesin tercih edebileceği yüksek lisans uygulamalarından bir tanesidir.

 

Finans Yönetimi Yüksek Lisans Size Göre Midir?

Finans yönetimi yüksek lisansı programına dahil olmak isteyen herkes maalesef bu programa uygun değildir. Bu programa uygun olan kişiler lisans mezunu olmalıdır. Yüksek lisans için lisans şartı aranır.
Yüksek lisans programına uygun olmak için finansal konular ile alakalı olmak da gerekir. Bu nedenle sadece mali konulara meraklı olan kişiler bu programı tercih etmelidir. Özellikle lisans mezuniyeti işletme fakültesi veya iktisadi idari bilimler fakültesi mezunları olmalıdır. Finans bölümünü bitiren lisans öğrencileri yüksek lisans mülakatları sırasında çok daha şanlı oldukları bir gerçektir. Bu program üniversitelerde ise finans enstitüsü veya sosyal bilimler enstitüsü altında yer alır.

Yüksek lisans programı birçok kişinin hoşuna gitse de puan sistemi ile öğrenci almaktadır. Ayrıca doğru başvuru sürecini takip etmelisiniz. Programdan iyi bir derece ile yani yüksek lisans dereceleri yaparak bitirirseniz doktora programına devam etmeniz çok daha rahat olacaktır.

Program diğer üniversitelerde örgün eğitim ve uzaktan eğitim olmak üzere 2 şekilde verilir. Her programda olduğu gibi tezli ve tezsiz olmak üzere iki çeşittir.

Bir konu ve alan üzerine yapılan yönetim yüksek lisans programları her zaman bulunduğunuz alanda kariyer yapmak isteyenlerin tercihi olmalıdır. Bu konuda daha fazla bilgi almak isterseniz diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.

 

Finans Yönetimi Olan Üniversiteler

ÜniversiteProgramTürÖğrenim TürüProgram TürüDurumDilŞehirFiyat
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİFİNANS YÖNETİMİDevletİkinci öğretimYüksek lisansTezsizTürkçeİstanbul9000 – 9000

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Dünyanın En Büyük 5 Bankası

Dünyanın en büyük 5 bankası hangileridir sorusunun cevabını aşağıda ilginize sunmuş bulun

 

Geçmişten Günümüze Bankacılık ve Finans

Geçmişten günümüze Bankacılık ve Finans birçok aşamadan geçmiştir. Ekonomi artık herkesi

 

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ve Yüksek Lisans Programları

Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü, Tekstil ve konfeksiyon endüstrisi için, dokuma ve baskı tas

 

Psikoloji Yüksek Lisans Yapmak İsteyenlere Büyük Fırsat

Günümüzün son trend bölümlerinden bir tanesi olan Psikoloji özellikle insana ve düşünce bi

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA