Endüstri Mühendisliği Tezli Yüksek Lisansı

 

Endüstri Mühendisliği Tezli Yüksek Lisansı

 

Endüstri mühendisliği, pek çok öğrencinin tercih ettiği ve her yıl öğrenci adaylarının tercih yaptıkları alanlar arasında yer almaktadır. Endüstri mühendisliği, oldukça geniş bir yayılım alanı bulunan alanlar arasında bulunmaktadır. Bu bölümün mezunları ilgili birimlerde çalışabilecekleri gibi, yüksek lisans yaparak ‘yüksek mühendis’ unvanı elde edebilirler. Endüstri mühendisliği tezli yüksek lisansı, son zamanların en çok tercih edilen bölümleri arasında yer almaktadır.

 

Hangi Alanlarda Çalışmalı?

Endüstri mühendisliği tezli yüksek lisansı birçok üniversitenin bölümleri arasında yer almaktadır. Devlet üniversitelerinde olduğu gibi, özel üniversitelerde de bulunmaktadır. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi, bölümün faaliyet alanı oldukça geniştir. İnsan, makine ve üretim bu bölümün faaliyet alanları arasında yer almaktadır. Endüstri mühendisleri, yüksek lisans yapabilir ve tezlerini ilgili kurula sunarak, bölümden mezun olabilmektedirler. Lojistik, ergonomi ve aklınıza gelebilecek daha birçok alan endüstri mühendislerinin çalışabilecekleri alanlar arasında bulunmaktadır.

 

Hangi Dilde Okumalı?

Endüstri mühendisliği tezli yüksek lisansı aslında Türkçe ve İngilizce olarak verilebilmektedir. Ancak global bir alan olduğundan ötürü, önerilenin bölümü İngilizce olarak okunmasıdır. Bölüm son derece işlevsel olmakla beraber, endüstri mühendisleri, yüksek lisans bölümlerini bitirdikten sonra, kariyerlerinde ilerleyerek devam edebilmektedirler. Bölüm ücretleri üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterebilmektedir. Çalıştığınız alanda ilerlemek ve daha başarılı olmak için siz de bu alanda yüksek lisans yamayı tercih edebilirsiniz. Eğitim süresi 2 yıl olarak bilinir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Ekonomi Ve Yönetim Yüksek Lisansı

Ekonomi ve Yönetim Yüksek Lisansı kapsamında yer alan öğrenciler, bu alanla alakalı olarak ak

 

İşletme Mühendisliği Yüksek Lisansı

İşletme Mühendisliği Yüksek Lisansı, işletmede mesleki açıdan ilerleme üzerine hazırlanm

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

İstanbul Teknik Üniversitesi yüksek lisans bölümleri, genellikle mühendislikleri bünyesinde b

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

İstanbul Bilgi Üniversitesi, yirmi yılı aşkın bir akademik kariyeri olan üniversitedir. Elliy

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA