En Çok Aranılan Yüksek Lisans Programları

 

En Çok Aranılan Yüksek Lisans Programları

 

Ziyaretçilerimiz tarafından sitemiz üzerinde en çok aranılan yüksek lisans programları aşağıda ilginize sunulmuştur. Birçok üniversite yetkilisi de ağırlıklı olarak aşağıdaki programlar üzerinden sorular ve kayıt aldıklarını tarafımıza belirtmektedir.

 

En Çok Aranılan Yüksek Lisans Programları

 • İşletme
 • Uluslararası Ticaret
 • Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji, Klinik Psikoloji
 • Özel Hukuk
 • Eğitim Yönetimi

 

Yüksek lisans için üniversitelerden bilgi isteyen kişiler ağırlıklı olarak aşağıdaki soruları sormaktadır. Yüksek lisans kaydı için bilgi almak isteyen adaylar, üniversitedeki yetkililere aşağıda belirtmiş olduğum soruları sordukları takdirde, bu sorulara internetten ulaşabilirsiniz yanıtını tek başına vermek kayıt olmayı düşünen adaylarda memnuniyetsizliğin yaşanmasına sebep olmaktadır. Program bazlı olarak bu soruların güncel cevaplarının yer aldığı bir broşür verilmesi veya kâğıt ısrafı olmaması adına mail adresine iletilebileceğinin belirtilmesi memnuniyeti arttıracaktır. Yüksek lisans kaydı için üniversiteden bilgi isteyen adayların sıklıkla sordukları sorular;

 

 • Ders programını öğrenebilir miyim?
 • Hangi akademisyenler derslere giriyor?
 • Dersler hangi günlerde ve saatlerde başlıyor?
 • Programın ücretini ve ödeme şekillerini öğrenebilir miyim?

 

Üniversitelerin sayısının artmasından dolayı adaylar yüksek lisans programını yapacağı üniversiteye karar verirken, kararlarından ağırlıklı olarak belirleyici unsur ücret olmaktadır. Ücret ve ödeme imkânları adayların en çok dikkat ettiği konu olarak önümüze çıkmaktadır. Eğitim verilecek yerin güzergâhı, ulaşım imkânları, eğitim saati, derslerin olduğu gün sayısı gibi maddeler yine karar aşamasında dikkat edilen diğer etmenleri oluşturmaktadır.

 

Ziyaretçilerimiz yüksek lisans araştırması yaparken formlar üzerinden bizlere iletmiş oldukları sorularda teknolojik gelişmelerin artması, yeni mesleklerin ortaya çıkması ile birlikte yeni programlara karşıda bir ilginin başladığını gözlemlemekteyiz. Özellikle en çok aşağıdaki programlar üzerine sorular almaktayız.

Yeni Nesil En Çok Aranılan Yüksek Lisans Programları

 • Siber Güvenliği
 • Veri Analitiği
 • Veri Bilimi
 • Bilişim ve Teknoloji Hukuku

 

Teknolojik gelişmeler ile birlikte yeni mesleklerin ortaya çıkması ve geleceğin meslekleri diye anılan mesleklerin ağırlıklı olarak yine teknolojiyle ilişkili olması, ilerleyen dönemlerde bu alanlara talebinde daha da çok artacağı sonucunu çıkarmamıza neden olmaktadır. En çok aranılan yüksek lisans programları arasında yukarıda belirtmiş olduğum yeni yüksek lisans programları hızlıca yerini alacaktır. Yüksek lisans programlarını araştırmak için www.yuklis.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Yüksek Lisansın Önemi

Yüksek lisansın önemi gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Yüksek lisans yaparak belirli bi

 

Yüksek Lisans Yapmaya Karar Vermek

Yüksek lisans yapmaya karar vermek, lisans eğitimini tamamlamış herkes için kolay olmayabilir.

 

2019 Yüksek Lisans Başvuruları

Yaz dönemi itibariyle birçok üniversitenin 2019 Yüksek Lisans Başvuruları başladı. Geçtiğ

 

Bedelli Askerliğe Üniversiteler Şaşkın

2018-2019 öğretim dönemi yüksek lisans başvuru ve kayıtlarının bittiği bugünlerde bedelli

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA