En Çok Aranan Kelimeler

 

En Çok Aranan Kelimeler

 

En çok aranan kelimeler, merak edilen konulardan bir tanesi olarak özellikle bir çok şirketin dikkatini çekmekte. Günümüzde sosyal medya kullanımının artması, blogların açılması bloggerların çoğalması ile bir takım tavsiyeler artık daha fazla dikkate alınmaya başlandı. İnsanlar televizyonlardan, severek takip ettiği bloglardan yeni şeyler öğrenip uygulamaya başlamaktalar. Daha çok araştırma ve daha çok bilginin dolaştığı bir döneme girmiş bulunmaktayız. Özellikle twitter platformu üzerinde ‘’TT’’ kategorisine giren kelimeler meraka yol açtı ve insanlar bir tık ile bu bilgilere erişebildi. Popülerlik kazanan şehirler, mekanlar, takımlar, isimler ve daha fazlası… En çok aranan kelimeler yazımızı aşağıda sizlere sunmuş bulunmaktayız.

 

En Çok Aranan Kelimeler:

Yemekler

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve Dünya genelinde yükselen trendler Google’da aratıldı. 2018 yılı içinde, farklı kategorilerde belirlenen trendler sırasıyla açıklandı. Yemek tarifi olarak birçok yörenin kabullendiği ‘’ziron’’ yemeği, Karadeniz yöresine ait ‘’mıhlama’’ yemeği aratıldı. Çok kalorili olan bu yemeklerin haricinde ‘’brüksel lahanası’’ yemeğinin nasıl yapıldığı da merak edilmiş. Tatlı olarakta ‘’tiramisu’’ aranmış.

 

Kaza Haberi

Bu süre zarfında en çok konuşulan isim ise bir uçak kazasında arkadaşlarıyla birlikte hayatını kaybeden ‘’Mina Başaran’’ oldu. Günlerce haberlerde detaylar tartışıldı, uçakla alakalı bilgiler paylaşıldı. Pilotun cesedi ise bulunamadı ve bu kaza en çok konuşulanlar arasına girdi.

 

Diziler Kategorisi

Diziler kategorisinde, reyting rekoru kıran ‘’Sen Anlat Karadeniz’in ardından Ufak Tefek Cinayetler ve Çukur’da’’ en çok aratılanlar arasında.

 

Ekomomi

Özellikle son dönemde ekonomik açıdan yaşanan çalkantılı dönem içerisinde en çok aratılan kelimelerden bir diğeri de ‘’dolar’’ olmuştur. Dolar kurunun her yükselişi ve düşüşü, haber bültenlerinde bile ana konulardan birisi oldu.

 

E-Devlet

E-devlet sisteminde yeni hizmete açılan ‘’soyağacı sorgulama’’ uygulamasına ülke genelinde büyük bir rağbet olmuş hatta bir süre sonra sistem kitlenecek seviyeye gelmiştir. Merak uyandıran bu uygulama ile binlerce vatandaş soyağacını sorgulayabildi.

 

Bedelli Askerlik

Askerlik alanında yapılan yeniliklerle ‘’bedelli askerlik’’ sistemine geçildi. Ödenmesi gereken ücret ve koşullar itibariyle bir süre tartışma yaratsa da sonuç olarak kabul edildi ve binlerce vatandaş bu haktan yararlanabildi.

 

Film

2018 Ekim ayında vizyona giren ‘’Müslüm’’ filmi gişe rekorları kırdı. Binlerce kişiyi sinemaya çeken film, vizyondan kalktıktan sonra ikinci kez vizyona girdi ve bu sefer bilet fiyatlarını da düşürerek herkesi filme çekmeye çalıştı. Filme gösterilen bu ilgiden sonra Müslüm Gürses’i canlandıran Timuçin Esen ve Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur’un adı en çok arananlar listesine girdi.

 

Spor

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlık seçimine gitti. Seçim süreci bütün spor camiası tarafından takip edildi. Çünkü adaylardan birisi takımın 20 yıldır başında olan Aziz Yıldırım diğer isim ise ünlü iş insanı ‘’Ali Koç’’ olarak belirlendi. Seçimi taraftarların da büyük desteğini kazanan Ali Koç kazandı. Ali Koç bu vesileyle en çok aranan isimler listesine girdi. Futbol camiasında bir diğer çok aranan isim de ‘’Cenk Tosun’’ oldu. Beşiktaş’ta başarılı bir kariyer profili çizen Tosun, Premier Lig takımlarından Everton’a transferi büyük yankı uyandırdı. Futbolseverler tarafından ilgiyle karşılanan haberle Cenk Tosun ismi en çok arananlar arasına girdi.

 

Türk Sineması

Türk sinema hayatında özellikle de iyi aile babası rolleriyle gönüllerde taht kuran, Hababam Sınıfı’nın Mahmut Hocası ‘’Münir Özkul’’ en çok aranan isimlerden.  2018 yılında vefat haberi ile sevenlerini yasa boğan usta sanatçının adı çok konuşulan isimler arasında yer alıyor.

 

Çizgi Roman

Amerikalı çizgi roman yazarı olan Marvel efsanelerinin ismi Stan Lee’nin ölümü de en çok aranan isimler arasına girdi.

 

Şehir

İnternette açıklanan verilere göre en çok aranan ve bunun üzerine ziyaretçi sayısını arttıran şehirler  ‘’İstanbul’’ ve ‘’Gaziantep’’ olmuştur.

En çok aranan kelimeler yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Bedelli Askerliğe Üniversiteler Şaşkın

2018-2019 öğretim dönemi yüksek lisans başvuru ve kayıtlarının bittiği bugünlerde bedelli

 

Bedelli Askerlikte 3 Hafta Nasıl Geçmektedir?

Bedelli Askerlikte 3 Hafta Nasıl Geçmektedir? sorusunu bedelli askerlik hizmetini yerine getirmiş

 

Bedelli Askerlik Yapacaklara Tavsiyeler

25 yaş 15 bin ve 21 gün şeklinde onaylanan bedelli askerlik yasası uygulamaya kondu. Sevk tarihl

 

Bedelli Askerlik Uygulaması

Bedelli Askerlik Uygulaması ve Kapsamı Bedelli Askerlik Uygulaması ve Kapsamı 4 yıldır bekle

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA