Ekonomi Ve Yönetim Yüksek Lisansı

 

Ekonomi Ve Yönetim Yüksek Lisansı

 

Ekonomi ve Yönetim Yüksek Lisansı kapsamında yer alan öğrenciler, bu alanla alakalı olarak aktif çalışmalarda liderlik rolünü üstlenebilmektedirler.

 

Ekonomi ve Yönetim Yüksek Lisansı

Uzmanlık seviyesinde işlerini yürütebilecek olan bireylerin tamamı tezli yüksek lisansının ardından sonuca ulaşır. Ekonomi ve Yönetim Tezli Yüksek Lisansı kariyerini planlamış olan bireylerin tamamının katılımı için uygundur. Alan üzerine mevcut olan seçimlerini planlayanlar, sahip olacakları bilgi kazanımları ve tecrübeyle aktif olarak çalışabilirler. Hem ekonomi hem de yönetim üzerine ortak ders programları üzerine tasarlanmıştır. Yüksek derecede beceri kazanımını elde etmede etkili olan tezli yüksek programı, özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek lisans programında dahil olan katılımcılar eğitim seviyesinde ileri kademede tanımlanırlar.

 

Ekonomi ve Yönetim Programı Mezuniyet

En az 2 akademik yıl üzerine kurulu olan programda, mezuniyetin tamamlanması sonucunda aktif olarak uzmanların yetiştirilmesi sağlanır. Kariyer başlangıçlarına hem ekonomi hem de yönetim alanlarında yetkinlik kazanarak başlarlar. Yüksek lisans programlarında mevcut olan tezli eğitim sürecinde, derslerin tamamının ardından Yüksek Lisans Tezi yazılır. Ekonomi ve Yönetim Tezli Yüksek Lisansı programı sonucunda elde edilen kazanımlar mesleki açıdan uygulanabilir durumdadır. Türkçe program diliyle sunulan programda, ilgili alanın gerekliliklerine yönelik olarak uygulanır. Alandan başarıyla mezun olan bireyler hem ekonomi hem de yönetim alanlarında faaliyetleri uygulayabilirler. Kayıt aşamasında Ekonomi ve Yönetim Yüksek Lisansı için gerekli bilgilerin ve belgelerin tamamlanması şartı bulunur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ve Yüksek Lisans Programları

Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü, Tekstil ve konfeksiyon endüstrisi için, dokuma ve baskı tas

 

Psikoloji Yüksek Lisans Yapmak İsteyenlere Büyük Fırsat

Günümüzün son trend bölümlerinden bir tanesi olan Psikoloji özellikle insana ve düşünce bi

 

Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisansı

Liderlik ve küresel girişimcilik yüksek lisansı, son yılların en çok revaçta olan bölümler

 

Kurumsal İletişim Yüksek Lisans Programı

Kurumsal İletişim yüksek lisans programı, kurumsal anlamda çok yönlü çalışabilmeyi mümkü

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA