Eğitim Programı Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı

 

Eğitim Programı Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı

 

Eğitim Programı Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı programının temel amacı; eğitim programlarının tasarlanması, değerlendirilmesi ve yürütülmesi süreçlerinde nitelikli hizmet sunabilecek yetkinliğe sahip olan bireyler yetiştirmektir. Mesleki açıdan değerleri benimseyen bireyler aynı zamanda sahip oldukları becerileri kullanabilme yetkisine sahip olurlar. Programlara ilişkin olgular üzerine bilimsel bakış açısını kullanabilecek derecede eğitim alan bireyler Eğitim Programı ve Öğretim programının yüksek lisansında, donanımlı uzmanlar olarak nitelendirilirler. Ders programları dahilinde temel eğitim, mesleki eğitim, araştırmacı eğitim ve eğitimde önderlik edebilmeye yönelik olarak uygulamalar gerçekleştirilir. Eğitim Programları ve Öğretim anabilim dalının sahip olduğu vizyon, eğitim bilimi alanında yenilikler oluşturulmasına yöneliktir.

Eğitim Programı ve Öğretim Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı Avantajları

Uzaktan eğitim ile yüksek lisans tamamlanabilecek olan anabilim dallarından birisi olan Eğitim Programı ve Öğretim programı katılımcıları, mesleki açıdan tüm beklentileri karşılayabilecek bireyler konumunda yer alırlar.

Programın sunduğu en önemli avantajlar arasında baş sırada gelen temel unsur, çalışan çalışmayan herkesin uzaktan eğitim programlarına dahil olabilmesidir. Ders kredilerini tamamlayan ve proje ödevlerini teslim edenler için mezuniyet için derse katılım süresi zorunlu olarak tutulmaz. Eğitim Programı ve Öğretim Uzaktan Eğitim Yüksek Lisansı programından mezun olanlar, eğitim bilimleri üzerine yetkin olarak kabul edilmeleriyle beraber tüm programlarda yer alabilme olanağına sahip olurlar. Uzaktan eğitim veren farklı üniversitelerden Türkçe olarak dersler sunulur.

 

bu programın hangi üniversitelerde olduğunu görmek için ana sayfada yer alan arama motorunu kullanabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ve Yüksek Lisans Programları

Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü, Tekstil ve konfeksiyon endüstrisi için, dokuma ve baskı tas

 

Psikoloji Yüksek Lisans Yapmak İsteyenlere Büyük Fırsat

Günümüzün son trend bölümlerinden bir tanesi olan Psikoloji özellikle insana ve düşünce bi

 

Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisansı

Liderlik ve küresel girişimcilik yüksek lisansı, son yılların en çok revaçta olan bölümler

 

Kurumsal İletişim Yüksek Lisans Programı

Kurumsal İletişim yüksek lisans programı, kurumsal anlamda çok yönlü çalışabilmeyi mümkü

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA