Bankacılık Yüksek Lisans Programı

 

Bankacılık Yüksek Lisans Programı

 

Bankacılık Yüksek Lisans Programı

Bankacılık yüksek lisans programı aynı zamanda farklı isimlerle de görebilirsiniz. Örneğin bankacılık ve finans, bankacılık ve sigortacılık Lisansüstü Programı gibi isimlerle karşınıza çıkabilir. Bankacılık yüksek lisans programı bankacılık veya finans sektöründe yoğun iş ortamında çalışan bu nedenle eğitime yeterli zamanı ayıramayan profesyonellerin katılabileceği bir programdır.

 

Bu program; bankacılık alanında çalışan veya bu alanda kariyer yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Katılımcıların iş hayatında daha etkin karar alabilmeleri amacına yönelik olarak hazırlanmıştır. Profesyonel bankacıların yoğun rekabet ortamında kişisel mesleki gelişimleri ile birlikte kurumlarını da başarıya ulaştıracak bilgi ve beceriler kazandırmayı hedefler.

 

Bankacılık lisansüstü programı içerisinde bankacılığın temel kavramlarını içine alacak şekilde ders programları uygulanır. Üniversitelerin genellikle sosyal bilimler enstitüsünde yer alan program bazı üniversitelerde finans enstitüsü varsa orada da yer alabilir. Son dönemlerde katılım bankacılığı üzerine de farklı programlar uygulanmaktadır.

 

Bankacılık Yüksek Lisans Programı Başvuru Koşulları

Bankacılık yüksek lisans programı tezli ve tezsiz olmak üzere iki çeşittir. Tezsiz program için başvuru koşulu çoğu üniversite tarafından aranmamakta olup tezli program için finans temelli bir lisans bölümünden mezun olma şartı bulunmamaktadır.

 

Programın Hedefi:

Ticari Bankalar ve Katılım Bankaları çalışanlarının kendi uzmanlık alanlarında gelişimlerine katkı sağlama amacına yönelik iki ayrı modül halinde tasarlanmıştır. Program her iki modül için ortak olan 4 zorunlu dersin yanı sıra ilgili modüle ilişkin 6 seçimlik ders ve dönem projesi ile tamamlanmaktadır. Bu şekilde katılımcıların bankacılığın farklı alanlarında ayrı ayrı uzmanlaşabilmelerine de imkân sağlanmış olmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Geçmişten Günümüze Bankacılık ve Finans

Geçmişten günümüze Bankacılık ve Finans birçok aşamadan geçmiştir. Ekonomi artık herkesi

 

Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı

Bankacılık ve Finans yüksek lisans programı bankalarda ve finans kuruluşlarında veya çeşitli

 

ULUSLARARASI TİCARET VE FİNANS TEZLİ YÜKSEK LİSANSI

Uluslararası Ticaret ve Finans Tezli Yüksek Lisansı, öğrencilerin bilimsel veriler ışığınd

 

Gazetecilik Tezli Yüksek Lisansı

Günümüzdeki iletişim ve medya sektörüne uygun Gazetecilik Yüksek Lisansı programında eğiti

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA