Amerika’da MBA – 2

 

Amerika’da MBA – 2

 

Sizlere daha öncede Amerika’da MBA yapmanın şartlarından ve MBA programının bazı özelliklerinden bahsetmiştik. MBA programının neden Amerika’da MBA çok yoğun olduğundan ve neden çok fazla tercih  edildiğinden de bahsettiğimiz bu yazımızda ayrıca MBA programının türlerine de değindik. Bunlar arasınan hangisini yapacağınıza karar verdikten sonra sıra üniversiteye karar vermeye geliyor.

Üniversiteye karar verirken eğer ekonomik anlamda bir probleminiz, sıkıntınız yoksa fiyatlarına bakmadan da tercih yapabilirsiniz elbet. Ancak Amerika’da MBA programlarının fiyatları biraz tuzlu oluyor… Yine de bu programı bitirdikten sonra neler yapabileceğinizi düşünürseniz sizin için her zaman karlı bir yatırım olacaktır. Bu şekilde burs koparabilirsiniz…

Şimdi sizinle Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu QS’in belirlediği MBA programları konusunda en iyi olan okullardan 5’ini paylaşacağız.

 

Harvard Business School

“Dünyada değişiklik yapacak liderler yetiştiriyoruz” diyen Harvard Business School listemizin ilk sırasını alıyor.

Harvard bu anlamda derslerde işlediği ve yayınladığı case’ler ile çok meşhurdur. Öğrencilerine farklı case’ler sunarak farklı bakış açıları kazanmalarını sağlıyor ve mezunlar genelde finans alanında çalışıyorlar.

Program ücreti 140 bin 511 dolar.

 

Stanford Graduate School of Business

Okul Silikon Vadisi’nin dibinde dolayısıyla Silikon Vadisi’nin büyük çoğunluğunu Stanfordlular doldurmuştur. Bu program mezunlarının yüzde 94’ü mezun olduktan sonra iş buluyor. Yıllık ortalama 125 bin dolar gelir elde ediyorlar.

Programın ücreti 126 bin 750 dolar.

 

The Wharton Business School

Wharton işletme alanında ders veren ilk üniversitedir. Mezunların ABD’de ortalama kazancı 123 bin 431 dolar. Okulun uzmanlık alanı ise finans. Yani mezun olanların çoğunluğu finans alanında işe girip yüksek kazançlar elde ediyorlar.

Programın yıllık öğrenim ücreti 136 bin 420 dolar.

 

 

 

Kellogg School of Management

kabul alma zorluğu bakımından Stanford’u eğitimin zorluğu ve kalitesi bakımından Harvard Business school’u aratmadığı rivayet edilmektedir.

Üniversitenin mezunları yıllık ortalama 118 bin 715 dolar kazanıyor.

Programın ücreti 124 bin 642 dolar.

 

Booth School of Business

Son ekonomi nobelini alan richard h. thaler’ı bünyesinde bulunduran işletme okuludur. Mezununun ortalama yıllık geliri 119 bin 104 dolar. Uzmanlık alanı finans eğitimi.

Programın ücreti 123 bin 354 dolar.

Umarız Amerika’daki MBA programları arasından bu en iyilerden birini seçebilirsiniz ve umarız yazımız sizin için faydalı olmuştur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Yüksek Lisansı Ne Zaman Yapmalıyım?

Üniversiteyi bitirmeye yaklaştığınızda veya bitirdiğinizde aklınızda şu sorunun olma ihtim

 

İşletme Yüksek Lisans Programı

İşletme Yüksek Lisans Programı İşletme Yüksek Lisans Programı, İşletme MBA veya İşletme

 

Amerika’da MBA -1

Günümüzde lisans eğitimi ne yazık ki birçoğumuza yetmiyor. Özellikle işletme gibi çok fazl

 

Executive MBA ve MBA Farkları Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere Executive MBA  ve MBA Nedir sorularının cevaplarını vermeye çalışaca

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA