Akademik Kadro İlanları

 

Akademik Kadro İlanları

 

Son zamanlarda özellikle akademik alana olan ilgi artmaya başladı. Özellikle akademik kadro ilanları çok daha fazla ilgi görmeye başladı. Üniversite öğrencisi iken eskiden de akademik personel olmak isteyen öğrenciler vardı ancak son zamanlarda bu sayı giderek daha da artmaya başladı.

 

Bu artış akademik personellerin ülkemizde gördüğü itibar ve aldıkları maaşla da ilgili olsa gerek. Bilime olan ilginin artması kaynaklı olduğunu düşünmüyoruz. Doğrudan düşünmüyoruz demek doğru olmaz belki ancak statünün en önemli etkeni olduğunu görüyoruz. Yaptığımız araştırmalara göre eski zamanlarda öğretmenliğe olan ilgi ile aynı oranda gibi duruyor.

 

Çokça gelen sorulardan bazıları bu akademik kadro ilanlarını nasıl takip edebiliriz gibi olsa da ayrıca nasıl okutman, araştırma görevlisi, asistan, yardımcı doçent, doçent ve profesör olurum gibi sorular geliyor. Özellikle bu unvanları almak için çok çalışmak, okumak ve yazmak gerektiğini belirtmek isterim. Her şeyden daha fazlası çokça araştırma yapmak gerekiyor. Akademik kadro ilanlarını takip eden biriyseniz ve bu alanda hayatınızı ilerletecekseniz şunu bilmelisiniz. Sadece kendinizin değil aynı zamanda ülkeniz içinde önemli bir yeri işgal edeceksiniz ve sorumluluğunu almaya hazır olmalısınız. Çünkü ülke endekslerinde üniversiteler ve bu üniversitelerin yaptığı çalışmaların çok önemli bir yeri var.

 

Bu ilanları üniversiteler normal şirketler gibi personel alımı olarak duyuru yapıyor. Tek farkı ise bunu gazetelerde ilan vermek ve YÖK’ün sitesinde belirtmek zorunda oldukları. Bu ilanların tamamına ise aşağıdaki adresten güncel bir şekilde takip edebilirsiniz.

 

Tabi tek başına her isteyen kişi bu ilanlara başvuru yapamaz. Unvanlarına göre değişse de süreç yüksek lisans yaparak başlıyor ve doktora öğrenimi ile devam ediyor. Üniversiteler de son yapılan düzenlemeler ile birlikte doktor öğretim üyesi, araştırma görevlisi gibi farklıunvanlar bulunuyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Meslek Seçiminde Yüksek Lisans

Bu bölümde sizlere biraz unuttuğunuz eski lisans maceranızı ve girdiğiniz sınavları hatırla

 

Robotlar İnsanları Geçiyor

Bu yazımızda sizlere robotlar insanları geçiyor demek istedik. Tabi ki robotlar insanları geçi

 

Vakıf Üniversitelerinde Yüksek Lisans

Vakıf üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora ücretlerinin yüksek olduğu bundan kaynaklı

 

İdeal Patron Arıyorum

İdeal Personel arayışlarına karşı ideal patron arıyorum bende. Son zamanlarda iş ilanlarınd

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA