5 Adet Birbirinden İlginç Yüksek Lisans Programı

 

5 Adet Birbirinden İlginç Yüksek Lisans Programı

 

Bazen çevremizde ilginç üniversite bölüm isimleri ya da meslek adları duyabiliyoruz. Ancak sadece duymamakla ve okuyanların ne iş yaptığını anlamamakla kalmayacağınız, bölümün varlık sebebini sorgulayacağınız 5 ilginç yüksek lisans programı bulduk, sizlerle de paylaşmak istedik. Keyifli okumalar…

İnsan Osteolojisi ve Cenaze Çalışmaları

Ürpertici gelse de bu bölüm Winchester Üniversitesi’nde 1 yıllık ilginç yüksek lisans programı. Tarih ve arkeoloji üzerine odaklanan bu bölüm farklı kabile ve medeniyetlerin yaşam biçimlerine, ölüm ve camaat inançlarına odaklanıyor. İnsanlık tarihinin mezar ve cenaze ritüellerini inceleyerek bir bilgi birikimi oluşturmanızı ve geçmiş dönemlerdeki bu ritüeller ile ilgili bilgi toplamanızı sağlıyor. Özlelikle orta çağ ve antik dönem gibi ikonik eski çağlardan oldukça done çıkaran bu bölümde Türkiye, yunanistan gibi alanlardan oldukça veri toplanabiliyor. 

 

Hayal Etme/Düşünme

NHTV Breda Uygulamalı Bilimler Üniversitesi‘nin çevrimiçi kataloğunda bu ilginç kursa rastlıyoruz. Bu uzun ve ilginç yüksek lisans programı öğrencilere “yaratıcı ekonomi” kavramını ve hayal gücü ile değer yaratmayı öğretiyor.

İşletme ve ekonomi alanında birçok yenilikçi öğreti ile dolu olan bu disiplin; gelenekler çerçevesinde yaşarken ve bir iş yerinde çalışırken bireysel yaratıcılığın önemini öne çıkarıyor. 

 

Bağcılık ve Enoloji

İtalya’daki  “Catholic University of the Sacred Heart” tarafından sunulan ve tarıma odaklı olan bu bölümde 1 yıl boyunca üzüm üzerinde nasıl çalışılacağından ve şarap yapımından bahsediliyor. 

İtalya şu anda dünyanın en iyi şarap üreticilerinden birisi. Mükemmel hava ve toprak koşulları sayesinde en iyi üzümler orada yetişiyor ve en iyi şaraplar da bu üzümlerle üretiliyor. Bu bölümün İtalya’da olmasına bu yüzden şaşırmamak gerek…

Hem teorik hem de pratik eğitim alan öğrenciler bu ilginç yüksek lisans programı aracılığıyla üzümlerin büyümesini gözlemleyebiliyor, hasatları izleyebiliyor ve bunun yanında şarap tadımı gibi kurslar da alabiliyorlar.

 

Seksoloji

Şimdi Avustralya’da Curtin Üniversitesi tarafından geliştirilen ve sunulan bu iki yıllık  ilginç yüksek lisans programından bahsedelim. Adından da anlaşılacağı gibi konu cinsellik. Program öğrencilere cinsiyetbilim alanında biyolojik, psikolojik ve sosyolojik yönleri içeren uzmanlık bilgisi sağlıyor. 

Tıp ve Sağlık Bilimleri alanından konu alanlarını içeren disiplinler arası bir alan olarak öğrenciler, cinsel sağlık, üreme sorunları ve cinsiyet kimliği gibi modüllere katılıyorlar.

Seksoloji mezunları toplum nüfusunu etkileyen ve önemli bir sorun olan güvenli sex üzerinde çalışabilecekler.

 

Süper Yat Tasarımı

 

İngiltere’deki Southampton Solent Üniversitesi‘nde olan bu ilginç yüksek lisans programı sadece yeni nesil süper yat tasarımcıları için hazırladı.

Bir yıllık çalışma süresi boyunca öğrenciler deniz mühendisliği, yapısal tasarım ve yat işletmeciliğinde gerekli bilgi birikimine sahip uzman mühendislik modülleri aracılığıyla çalışırlar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Yüksek Lisansın Önemi

Yüksek lisansın önemi gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Yüksek lisans yaparak belirli bi

 

En Çok Aranılan Yüksek Lisans Programları

Ziyaretçilerimiz tarafından sitemiz üzerinde en çok aranılan yüksek lisans programları aşağ

 

Yüksek Lisans Yapmaya Karar Vermek

Yüksek lisans yapmaya karar vermek, lisans eğitimini tamamlamış herkes için kolay olmayabilir.

 

2019 Yüksek Lisans Başvuruları

Yaz dönemi itibariyle birçok üniversitenin 2019 Yüksek Lisans Başvuruları başladı. Geçtiğ

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA