2019 Yüksek Lisans Trend Programları

 

2019 Yüksek Lisans Trend Programları

 

İş dünyasında kaliteli izler bırakmak ve iyi bir kariyer sahibi olmak için yüksek lisans eğitimi almak oldukça önemli. Bugün birçok büyük şirket işe alım süreçlerinde üniversite eğitiminin ardından iyi bir yüksek lisans programından mezun olan adayları tercih ediyor. Üniversite hayatının ardından geleceğe doğru ve aynı zamanda emin adımlarla ilerlemek için yüksek lisans programlarına katılmanız büyük bir artı sunacaktır.

Yüksek Lisans eğitimlerinde ise eğitim içerikleri ve eğitimin alındığı okullar dahi tercih kriterlerinde büyük farklılıklar yaratıyor. Benzer nitelikteki adaylar içerisinden şirketler tercihlerini yüksek lisanslı adaylardan yana kullanıyor. Yine belirtmek gerekiyor ki şirket içi dönemsel zam ve terfi durumlarında da birçok büyük firma yüksek lisansı önemsiyor.

2019 Yüksek Lisans Trendleri

Yüksek Lisans başvurularında talep oranları değişiklik gösterebiliyor. 2019 yüksek lisans programları içerisinde en yoğun başvurunun işletme programlarında olduğu görülüyor. Bunun dışında finans, çevre ve gıda mühendisliği, iktisat, uluslararası ilişkiler ve sosyoloji de 2019 yüksek lisans trend programları içerisinde yer alıyor.

2019 yüksek lisans ücretleri içerisinde ise devlet üniversitesi olarak İstanbul Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi en yüksek fiyatlara sahip. Vakıf üniversitesi yüksek lisans ücretlerinde ise en yüksek fiyatlar Koç, Sabancı ve Özyeğin Üniversitesi’n de.

Yüksek lisans programlarında trendler aslında yalnızca programa rağbet olarak görülmemeli. Çünkü Yüksek lisans ücreti ya da programın tezli ya da tezsiz olması gibi durumlar kişilerin tercihlerini büyük oranda etkiliyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Yüksek Lisansın Önemi

Yüksek lisansın önemi gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Yüksek lisans yaparak belirli bi

 

En Çok Aranılan Yüksek Lisans Programları

Ziyaretçilerimiz tarafından sitemiz üzerinde en çok aranılan yüksek lisans programları aşağ

 

Yüksek Lisans Yapmaya Karar Vermek

Yüksek lisans yapmaya karar vermek, lisans eğitimini tamamlamış herkes için kolay olmayabilir.

 

Kripto Para

90'lı yıllarda yaşanan teknoloji patlamasında Flooz, Beenz ve DigiCash gibi yeni oluşan sisteml

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA