2019 Yüksek Lisans Trend Programları

 

2019 Yüksek Lisans Trend Programları

 

İş dünyasında kaliteli izler bırakmak ve iyi bir kariyer sahibi olmak için yüksek lisans eğitimi almak oldukça önemli. Bugün birçok büyük şirket işe alım süreçlerinde üniversite eğitiminin ardından iyi bir yüksek lisans programından mezun olan adayları tercih ediyor. Üniversite hayatının ardından geleceğe doğru ve aynı zamanda emin adımlarla ilerlemek için yüksek lisans programlarına katılmanız büyük bir artı sunacaktır.

Yüksek Lisans eğitimlerinde ise eğitim içerikleri ve eğitimin alındığı okullar dahi tercih kriterlerinde büyük farklılıklar yaratıyor. Benzer nitelikteki adaylar içerisinden şirketler tercihlerini yüksek lisanslı adaylardan yana kullanıyor. Yine belirtmek gerekiyor ki şirket içi dönemsel zam ve terfi durumlarında da birçok büyük firma yüksek lisansı önemsiyor.

2019 Yüksek Lisans Trendleri

Yüksek Lisans başvurularında talep oranları değişiklik gösterebiliyor. 2019 yüksek lisans programları içerisinde en yoğun başvurunun işletme programlarında olduğu görülüyor. Bunun dışında finans, çevre ve gıda mühendisliği, iktisat, uluslararası ilişkiler ve sosyoloji de 2019 yüksek lisans trend programları içerisinde yer alıyor.

2019 yüksek lisans ücretleri içerisinde ise devlet üniversitesi olarak İstanbul Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi en yüksek fiyatlara sahip. Vakıf üniversitesi yüksek lisans ücretlerinde ise en yüksek fiyatlar Koç, Sabancı ve Özyeğin Üniversitesi’n de.

Yüksek lisans programlarında trendler aslında yalnızca programa rağbet olarak görülmemeli. Çünkü Yüksek lisans ücreti ya da programın tezli ya da tezsiz olması gibi durumlar kişilerin tercihlerini büyük oranda etkiliyor.

 

 


Notice: comments.php olmayan tema 3.0.0 sürümünden berikullanılmayacak ve şu an için alternatifi yok. Lütfen temanıza bir comments.php şablonu ekleyin. in /home/u8545436/public_html/wp-includes/functions.php on line 4486

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR


Notice: Undefined variable: term in /home/u8545436/public_html/wp-content/themes/yuklis/right_sidebar.php on line 43

Notice: Trying to get property 'term_id' of non-object in /home/u8545436/public_html/wp-content/themes/yuklis/right_sidebar.php on line 43
Uluslararası İlişkiler Alanına Işık Tutanlar

Uluslararası İlişkiler her asırda olduğu gibi önemini korumaya devam etmektedir. İletişim ve

 

Yüksek Lisans ve Doktorada Tez Yazdırma Sahteciliği!

Tezli Yüksek Lisans programlarında son zamanlarda büyük bir sahtecilik söz konusu. Yüksek lisa

 

2019 Yüksek Lisans Trend Programları

İş dünyasında kaliteli izler bırakmak ve iyi bir kariyer sahibi olmak için yüksek lisans eği

 

Bedelli Askerliğe Üniversiteler Şaşkın

2018-2019 öğretim dönemi yüksek lisans başvuru ve kayıtlarının bittiği bugünlerde bedelli

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA