2019 Güz Dönemi Yüksek Lisans Başvuruları

 

2019 Güz Dönemi Yüksek Lisans Başvuruları

 

Geride bıraktığımız 2018 bahar döneminden sonra şimdi önümüzde bu dönemi kaçıranlar için 2019 Güz dönemi yüksek lisans başvuruları var. Bunun ile ilgili 2019 bahar dönemi yüksek lisans başvuruları için de sizlerle bir yazı paylaşmıştık. Tabi ki klasik olarak bu başvurular için bilmemiz gereken bazı gereklilikler var.

 

Güz Dönemi Ne Demek

Aslında yüksek lisans başvuruları iki dönem şeklinde alınmasından dolayı öğretim yılının başında başlayan döneme güz dönemi denir. Okulların genelde Eylül gibi başlamasından dolayı bu başlangıca güz dönemi, Şubat tatilinden sonra başlayan döneme ise bahar dönemi denir. Yüksek lisans yapmak isteyenlerde lisansüstü programlara güz ve bahar dönemi olmak üzere iki dönemde başvuru yapabilirler.

2019 Güz dönemi yüksek lisans başvuruları da Temmuz ve Ağustos ayları gibi başlayacak olup yüksek lisans yapmak isteyenlerin kesinlikle kaçırmaması gerekmektedir. Ayrıca tezli yüksek lisans yada doktora program başvuru yapacaksanız kesinlikle ales sınavına girmeniz gerekmektedir.

 

ALES Başvuru ve Sınavı

ALES sınavı, tezli yüksek lisans ve doktora programlarına başvuru için aranan şartlardan sadece bir tanesidir. ALES sınav tarihlerini buradan inceleyebilirsiniz. ALES sınavını kaçırırsanız tezli yüksek lisans başvurusu yine yapabilirsiniz ancak üniversiteye kabulünüz özel öğrenci statüsünde olacaktır. Özel öğrenci ifadesi isminde yer aldığı gibi aslında özel bir şeyi ifade etmiyor. Çünkü özel öğrenci demek size üniversite öğrenci statüsü vermiyor. Hatta toplu taşımalara binmek için gerekli olan belgeyi, öğrenci kimliği ve belgesi ayrıca askerlik tecili de yapamıyorsunuz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

Eğitimde Pazarlama Ödülleri 2019

Pazarlamasyon.com tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Eğitimde Pazarlama Ödülleri ile ilg

 

Muhasebe ve Denetim Bölümü ve Yüksek Lisans Programları

Muhasebe ve Denetim Bölümü ; alanında bilgi sistemleri geliştirilmesi maliyet muhasebesi ve iş

 

Mimarlık Bölümü ve Yüksek Lisans Programları

Mimarlık bölümü, her çeşit binanın isteğe ve olanaklara göre plan ve projelerinin hazırla

 

Uluslararası Lojistik Bölümü ve Yüksek Lisans Programları

Uluslararası lojistik ve taşımacılık kavramlarını entegre olarak ele alabilecek, uluslararas

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA