2018 Yılının En Çok İzlenen Dizileri

 

2018 Yılının En Çok İzlenen Dizileri

 

2018 Yılının en çok izlenen dizileri sıralamasını yapılan reyting ölçümlerine göre sıralayarak sizlere sunmuş bulunmaktayız.

2018 Yılının En Çok İzlenen Dizileri

 

1.SEN ANLAT KARADENİZ – 16.35 Reyting Ortalaması

Henüz 16 yaşındayken babası tarafından, işadamı olan Vedat Sayar ile evliliğe zorlanan genç bir kadının hikayesi anlatılmaktadır. Nefes’in hayattaki tek tutunduğu dal ise küçük oğlu Yiğit’tir. Evliliğinin ilk gününden itibaren 8 yıl boyunca büyük şiddete uğrayan Nefes’in tek isteği bu evden oğlu ile birlikte kaçabilmektir. Defalarca evden kaçmayı deneyen Nefes’in önü sürekli Vedat’ın adamları tarafından kesilmiştir. Her şey tam olarak Tahir Kaleli’nin Vedat Sayar ile iş yapmasıyla başlar. Trabzon’lu muhafazakar bir aileden gelen Tahir aklına eseni yapan, deli dolu, mert  ve korkusuz birisi olarak tanımlanmıştır. Vedat Sayar evinde bir yemek düzenler ve Karadeniz’li aileyi yemeğe davet eder tam da bu noktada Tahir ve Nefes’in yolları kesişir. Tahir Nefes’i ilk gördüğü andan beri etkilense de evli bir kadın olduğunun farkına vararak kendisini geri çeker fakat o akşam yemekte Nefes’in bileğindeki şiddet izlerini görmesiyle olaylar farklı bir seyir alır. Vedat’ın bu ana tanık olmasıyla Nefes büyük bir paniğe kapılır. Vedat o akşam Nefes’i suçlar ve Tahir’e gösterdiği elinin parmaklarını kırar. Bu son noktadır ve tekrar bir kaçma girişiminin de ilk adımı olur. Nefes o gece evlerine misafir olan Kaleli ailesinin arabasına oğlu Yiğit ile birlikte saklanır. Bu sefer kaçmayı başarır. Gözlerini açtıklarında ise kendilerini Karadeniz’in hiç bilmedikleri bir noktasında bulurlar. Muhafazakar aile yapısına sahip olan Tahir’in yaşadıkları, Nefes’e duyduğu sevgi, Vedat’ın şizofreniye varan hastalıklı yapısı… Bütün bu olaylar Karadeniz’de yaşanan müthiş bir aşk hikayesine dönüşür ve izleyiciyi kendisine bağlar.

 

2. DİRİLİŞ ERTUĞRUL – 14.45 Reyting Ortalaması

Osmanlı döneminde kuruluşunda yaşanan büyük göçü Ertuğrul Gazi üzerinden anlatıyor. Dönem içerisinde yaşanan mücadeleler, savaşlar, kahramanlıklar dizinin ana konusu olarak belirlenmiş. 6 asır boyunca dünya üzerinde söz hakkın bulunan imparatorluğun kuruluş aşaması dizi olarak çekildiğinde ilgi çekmiş olacak ki, başladığı günden beri Çarşamba günlerinin vazgeçilmezi oldu. Ta ki Sen Anlat Karadeniz başlayıp, reytingleri kendi lehine çevirene kadar. Dizide Kayı Boyu’nun Osmanlı’nın kurulması aşamasında yaşadıkları ve bu sürecin üzerine nasıl devletleşmenin yaşandığı anlatılıyor. Dizinin ilk sezonu Kayı Boyu’nun Tapınak Şövalyeleri’ne karşı vermiş olduğu güç mücadeleleri anlatılmakta, ikinci sezonda ise daha çok Moğol istilalarının bıraktığı etki üzerinde duruluyor. Güçlü kadrosu ile büyük başarılar kazanmış bir dizidir.

 

3. KADIN – 11.02 Reyting Ortalaması

Japon dizisi olan Woman’ın uyarlaması halinde çekilmiştir. Dizinin ana karakteri olan Bahar, hayata karşı bütün umutlarını yitirmiş bir anne olsa da iki çocuğunun ona verdiği sevgiyle ayakta durmaya çalışmaktadır. Bunu kendisinden ziyade çocukları için yapar. Kendisi daha küçük yaşlarda annesi tarafından terk edilmiş ve ardından babası, babaannesini kaybetmiştir. Büyük sıkıntılar eşliğinde büyüyen Bahar’ın yolu Sarp ile kesişir. Mutlu bir evlilik yaşayan Bahar, Sarp’ın ölümüyle birlikte sarsılır. Sarp’ın gidişiyle birlikte Bahar artık kalbinin kapılarını herkese kapamış bir kadın olarak yoluna devam eder. Henüz 8 yaşındayken onu terkeden annesinin hayatına tekrar girmesi ve yaşadığı yerde beklenmedik sürprizlerin karşısına çıkması Bahar’ın hayatına yeni bir sayfa açar.

 

4. ÇUKUR – 9.60 Reyting Ortalaması

Dizinin ana karakterlerinden olan Yamaç, içerisinde sadece kendisinin olduğu bir hayat kurmuştur. Hikayenin ilerleyen kısmında en az kendisi kadar yalnız, yaralı ve özgür olan Sena ile yolları kesişir. Sena farklı karakteriyle Yamaç’ı kendisine hayran bırakır ve ikili kısa süre içerisinde evlenir. Hayatlarının geri kalanının güzel ilerleyeceğini düşünen Yamaç ve Sena, Yamaç’ın geçmişte kalan ailesinin tekrar sahneye çıkmasıyla sarsılır. Bu süreçte Yamaç’ın peşinden giden ikiliyi tehlikeli hikayeler bekliyor olacaktır. Yamaç, İstanbul’un suçla özdeşleşmiş olan mahallesi Çukur’da büyümüştür. Mahalle Yamaç’ın ailesi olan Koçovalı ailesinin kontrolündedir. Mahallede her ne kadar çok fazla suç işleniyor olsa da bazı tabular vardır. Uyuşturucu da bunlardan birisidir. Uyuşturucunun ne üretimine ne de satılmasına izin verilmektedir. Çukur mahallesine sonradan dahil olan bir grup bu tabuyu yıkmak için önce Koçovalı ailesi ile anlaşmaya varmaya çalışır. Bu anlaşma olmayınca da çatışmalar meydana gelir. Yaşanan bütün gerilimlerle kartlar yeniden dağıtılır ve yeni aktörler ortaya çıkar.

 

5. SÖZ – 8.77 Reyting Ortalaması

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda üsteğmen olarak görev yapan Yavuz Karasu evlenmek üzere olduğu nişanlısını bombalı bir saldırı esnasında kaybeder. Bunun intikamını almak için özel bir tim kurulur ve bu tim terörle mücadele etmektedir. Ülke içerisinde oluşan yurtdışı destekli örgütlerle sıcak çatışmalar yaşarlar. Tim için alanında en iyi olan askerler bir araya getirilir ve bunların en başında nişanlısını kaybeden Yavuz Karasu vardır. Tim birçok başarılı operasyonla birlikte ülke genelinde huzuru ve güvenliği sağlamakla görevlidir.

 

2018 Yılının En Çok İzlenen Dizileri yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

En Çok İzlenen Filmler

2018 Yılında en çok izlenen filmler nelerdir?, Türk halkı en çok neleri izlemiş diye yapmış

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA