2018 ALES 2 Dönem Sınav Soru ve Cevapları

 

2018 ALES 2 Dönem Sınav Soru ve Cevapları

 

2018 ALES 2 Dönem Sınav Soru ve Cevapları

ÖSYM bugün yaptığı resmi açıklama ile 2018 ALES 2 Dönem Sınav Soru ve Cevapları nı açıkladı. Sosyal medyadan duyurduğu açıklamaya aşağıdaki metinden ulaşabilir veya ilgili linklerden ulaşabilrisiniz.

 

30 Eylül 2018 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2018-ALES/2) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 23 Ekim 2018 tarihinde saat 14.00’denitibaren 10 gün süreyle erişime açılacaktır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

İLGİLİ YAZILAR

ALES 3 Dönem Sınav Soru ve Cevapları Açıklandı

ALES/3 sınav soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı. On binlerce öğrenciyi  il

 

2018-ALES/2 Sonuçları Açıklandı

2018 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 2018-ALES/2 Sonuçları Açıklandı

 

2018 Ales 3.Dönem Başvuruları

2018 ales 3.dönem başvuruları alınmasına yönelik ÖSYM'e ait basın bültenini aşağıda gör

 

2018 Bahar Dönemi Yüksek Lisansı Kaçırdım Ne Zaman Başvurabilirim

2018 Bahar dönemi yüksek lisans başvurularını kaçırmış olabilirsiniz ve ne yapacağınız

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA