ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ5 yıldız üzerinden 4 yıldız aldı...

Türkiye'de metropol olan Ankara ve İstanbul şehirlerinin arasında yer alan ülkemizin en seçkin üniversitelerinden biri olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi, 3 Temmuz 1992 tarihinde kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne hızla gelişen Üniversitemizin Bolu kent merkezi ve üç ilçesinde (Gerede, Mengen, Mudurnu) yerleşkeleri bulunmaktadır. Merkez yerleşke olan İzzet Baysal Yerleşkesi ise Bolu kent merkezine 8 km uzaklıktaki Gölköy’de muhteşem bir doğa harikası arasında bulunmaktadır. Abant İzzet Baysal Üniversitesi; 10 fakülte, 4 enstitü, 6 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu ve 14 araştırma merkezine sahiptir. Üniversitemizin bu birimlerinde görev alan 900 öğretim elemanı ve 550 idari personel, yaklaşık 25.000 öğrenciye kaliteli ve çağdaş eğitim ortamı oluşturmanın gururu ile görevini yerine getirmektedir. Bununla birlikte ülkemizdeki devlet ve vakıf üniversitelerinin yanında Vakıf destekli devlet üniversitesi olarak üçüncü bir model oluşturmaktadır. Abant İzzet Baysal Üniversitesi bir devlet üniversitesidir. 1992 yılından bugüne, Türkiye'nin en büyük hayırseverlerinden biri olan İzzet Baysal'ın kurduğu vakıf tarafından desteklenmektedir. Akademisyenlerin uluslararası ölçekteki başarılarına destek veren Vakıf ayrıca Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün “çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkma” direktifini gerçekleştirmek üzere Türkiye’nin en hızlı gelişen üniversitesi olmayı hedeflemektedir. Bu amaçla uluslararası nitelikte bilimsel üretim gerçekleştirmeye öncelik veren Üniversitemiz, eğitim ve öğretim sürecinde ulusal ve yerel ihtiyaçları dikkate almaya özen göstermektedir. Üniversitemiz bilimsel gelişme ve teknolojileri takip eden, uluslararası rekabet gücüne sahip bir araştırma ortamı hazırlarken, öğrencilerinin bu ortamdan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak üzere kendini sürekli yenilemektedir. Bu yolda Abant İzzet Baysal Üniversitesi, kurulduğu günden bu yana büyük bir mesafe kat etmiş ve Türkiye'nin en hızlı gelişen üniversitelerinden biri olmuştur.

Üniversite Web Sayfası : http://www.ibu.edu.tr

http://www.ibu.edu.tr/
bilgi@ibu.edu.tr
0 374 2541000
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Kampüsü 14280 BOLU

Enstitü ve Programlar

 

Bilgi almak istediğiniz program için programlardan birine tıklayınız.

 

Yorum yapmak için önce giriş yapmanız gerekmektedir.

 
YORUM


Zeliha Doğan

Gelisim psikolojisi alanında lisansüstü eğitim ile ilgili bilgilendirme talebinde bulunmak istiyorum . Teşekkür ederim.

Gülsüm çapar

Yuksek lisans sosyoloji

Eşref akyol

Yuksek lisans sosyoloji

Eşref akyol

Yuksek lisans sosyoloji

Najeeb

Merhabalar Ben liseyi ve universiteyi de insaat muhendisiginde turkiyeden mezunum.aslen Pakistanliyim.sizin universitnizde tezsiz yuksek Lisans yapmak istyrum ...lutfen bana bilgi veririseniz sevinirim .. . Saygilar ve selamlar

Mesut Topal

Slm Aöf, uluslararası ilişkiler lisan mezunuyum. Tezsiz Yüksek lisans yapmak istiyorum. Ücretsiz görünüyor. Doğrumu bu? Yada şartları nedir? Ales istiyor mu?

YAVUZ AGACANOGLU

Nasıl başvuru yapabilirim