akademik, kadro, ilan, doçent, doktora, profesör

 

Akademik Kadro İlanları

 

Son zamanlarda özellikle akademik alana olan ilgi artmaya başladı. Özellikle akademik kadro ilanları çok daha fazla ilgi görmeye başladı. Üniversite öğrencisi iken eskiden de akademik personel olmak isteyen öğrenciler vardı ancak son zamanlarda bu sayı giderek daha da artmaya başladı.

Bu artış akademik personellerin ülkemizde gördüğü itibar ve aldıkları maaşla da ilgili olsa gerek. Bilime olan ilginin artması kaynaklı olduğunu düşünmüyoruz.

Çokça gelen sorulardan bazıları bu akademik kadro ilanlarını nasıl takip edebiliriz gibi olsa da ayrıca nasıl okutman, araştırma görevlisi, asistan, yardımcı doçent, doçent ve profesör olurum gibi sorular geliyor. Özellikle bu ünvanları almak için çok çalışmak, okumak ve yazmak gerektiğini belirtmek isterim. Her şeyden daha fazlası çokça araştırma yapmak gerekiyor.

Bu ilanları üniversiteler normal şirketler gibi personel alımı olarak duyuru yapıyor. Tek farkı ise bunu gazetelerde ilan vermek ve YÖK'ün sitesinde belirtmek zorunda oldukları. Bu ilanların tamamına ise aşağıdaki adresten güncel bir şekilde takip edebilirsiniz.

https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/ 


Anahtar Kelimeler : akademik kadro ilan doçent doktora profesör

 

 

 

 

 

Yorum yapmak için önce giriş yapmanız gerekmektedir.

 
YORUM


 

BLOG

2018 ALes 3.Dönem Başvuruları

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

 

Yüksek Lisans Mülakat Soruları

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

YÜKSEK LİSANS ARA